Przed odejściem Krzysztof Łapiński dotkliwie poniżył Dudę. Odkryto kulisy

Przed odejściem Krzysztof Łapiński dotkliwie poniżył Dudę. Odkryto kulisy

Krzysztof Łapiński odchodzi z Pałacu Prezydenckiego. Wczoraj wieczorem redakcja wydania internetowego Rzeczypospolitej poinformowała o tej niespodziewanej decyzji. Andrzej Duda może być podwójnie zaniepokojony tym faktem: odejście jego rzecznika prasowego było nagłe, a o samej decyzji prezydent dowiedział się na kilka godzin przed złożeniem rezygnacji przez mężczyznę. Tym samym Łapiński dotkliwie poniżył Dudę.

Krzysztof Łapiński pełnił funkcję rzecznika prasowego Andrzeja Dudy od maja 2017 roku. Dla tego stanowiska zrezygnował z mandatu posła. Jego współpraca z prezydentem była zdaniem wielu udana, a on sam w krytycznych dla głowy państwa momentach, wykazywał się zarówno spokojem, jak i lojalnością. Dziś, osoba z otoczenia byłego rzecznika prezydenta zabrała głos w tej sprawie, przedstawiając zakulisowe rozmowy wewnątrz pałacu.

Czym Krzysztof Łapiński poniżył Dudę?

Super Express cytuje swojego informatora, twierdząc, że Krzysztof Łapiński nie był dobrze zorganizowanym pracownikiem. Nie panował nad polityką informacyjną wewnątrz pałacu, co przekładało się na relacje z pracownikami. Jeszcze bardziej szokuje fakt, że sam Andrzej Duda o odejściu swojego bliskiego współpracownika dowiedział się... na kilka godzin przed złożeniem rezygnacji. Czy Krzysztof Łapiński zdecydował nagle o odejściu z pałacu? Dotychczasowe informacje podawane przez media, a także wypowiedź na temat swojej decyzji Krzysztofa Łapińskiego raczej sugerują, że od dawna planował ten ruch. Strategicznie wymienił działania, którymi chciałby się zająć po zakończeniu współpracy z prezydentem. Decyzję swoją dyktował własnymi ambicjami i chęcią założenia agencji Public Relations. To kolejny cios dla Andrzeja Dudy, który w ubiegłym roku pożegnał Marka Magierowskiego. Wtedy, mężczyzna tłumaczył swoją decyzję problemami rodzinnymi. Później jednak objął stanowisko wiceszefa MSZ, teraz pełni funkcję ambasadora RP w Izraelu. Zdaje się, że współpracownicy Dudy, często pierwsi przyjmujący zarzuty ze strony dziennikarzy, nie wytrzymują presji. Czy najbliżsi współpracownicy Dudy mają dość napiętej atmosfery, która narasta od początków prezydentury?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda jest skończony! Wskazano następcę
  2. Putin traci sojusznika! Odebrała mu go Polska, został zupełnie pogrążony
  3. Nagle odszedł najważniejszy człowiek Dudy. Trzęsienie w Kancelarii Prezydenta
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News