Krzysztof Krawczyk jest niekwestionowaną legendą muzyki. Wraz z Marylą Rodowicz uważany jest za absolutnego weterana polskiej sceny – kojarzy go chyba każdy, a jego głos jest jednym z najbardziej charakterystycznych w Polsce. Właśnie pojawiły się bardzo niepokojące informacje, które mogą zszokować fanów. 

Krzysztof Krawczyk swoją muzyczną karierę rozpoczął jeszcze w latach 60., kiedy reprezentował zespół R&B – Trubadurzy. Największy rozgłos zdobył jednak dopiero po rozpoczęciu solowej działalności oraz wydaniu pierwszej płyty zatytułowanej „Byłaś mi nadzieją”.

Od pewnego czasu pojawia się wiele niepokojących informacji dotyczących stanu zdrowia muzyka, które systematycznie są przez niego dementowane. Tym razem jednak jest inaczej – potwierdzone zostały plotki dotyczące ograniczenia kolejnych koncertów.

Krzysztof Krawczyk ogranicza koncertowanie

O emeryturze Krzysztofa Krawczyka mówi się już od dawna. Muzyk nie jest nastolatkiem, a długie trasy koncertowe przestały go bawić wiele lat temu. W ostatnim czasie zdecydowanie woli kameralne występy oraz imprezy zamknięte, podczas których wychodzi na scenę o lasce i zasiada na wysokim fotelu. Na własne występy jeździć musi specjalnie przystosowanym busem, bezustannie towarzyszy mu również ekipa, która dba o wygodę i komfort artysty. Przez to wszystko już na pierwszy rzut oka widać, że ze zdrowiem muzycznej legendy nie jest najlepiej.

Teraz jednak pojawiły się informacje, które z pewnością poważnie zaniepokoją wielu fanów. Jego żona Ewa, która pełni jednocześnie funkcję menadżera artysty, w ostatnim czasie zmuszona była do zdecydowanego ograniczenia jego występów, a wszystko przez coraz większe zmęczenie związane z długimi trasami i pogarszający się stan zdrowia artysty. Ma on już swoje lata, wielokrotnie na jaw wychodziły u niego poważne infekcje górnych dróg oddechowych, które po czasie doprowadzić mogą do bardzo poważnych powikłań w następstwie których zagrożony może być niesamowity głos Krawczyka. U osoby w jego wieku nie trudno również o urazy i kontuzje spowodowane długimi godzinami w trasie, przed czym nie zawsze będzie w stanie uchronić go odpowiednio przygotowany pojazd. Nie wiadomo czy sytuacja jest chwilowa, czy też jest to zamierzone działanie skierowane na całkowite zaprzestanie koncertowania, czego następstwem ma być całkowite zakończenie jego kariery muzycznej.

Legenda polskiej muzyki

Krzysztof Krawczyk jest jednym z najczęściej nagradzanych, polskich muzyków. Pierwsze odznaczenie otrzymał już w 1979 roku, a była to odznaka „Zasłużony Działacz Kultury”. Co ciekawe, nie od tego rozpoczęła się jego kolekcja nagród – tę otwierała nagroda dla pierwszego zespołu muzyka, Trubadurów, zdobyta na festiwalu w Opolu za udany debiut, który miejsce miał w 1965 roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znani ludzie, którzy opuścili nas w 2018 roku

Od tamtego czasu Krzysztof Krawczyk dorobił się wraz z Trubadurami trzech najważniejszych nagród w Polsce: Złotego Krzyża Zasługi oraz Srebrnego i Złotego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Biorąc pod uwagę jego solową karierę, wyliczyć należałoby kilkadziesiąt różnych nagród zdobytych na kilkunastu rozmaitych konkursach oraz festiwalach, które odbywały się zarówno w Polsce, jak i za granicą.  O jego znaczącej pozycji na polskiej scenie muzycznej świadczyć mogą wyniki sondażu „Faktów TVN„, według których wraz z Marylą Rodowicz zajął I miejsce w głosowaniu na artystę wszech czasów w kategorii 30-65 lat.

Kliknij po więcej, na pewno cię zaciekawi

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. PiS zakpił sobie z wyborców. Szykujcie portfele, niebawem opustoszeją
  2. Kolejne taśmy Morawieckich. Chodzi o aferę finansową dekady
  3. Kurdej-Szatan nie jest jedyna. Tragiczna epidemia wśród gwiazd prowadzi do myśli samobójczych
  4. Jakie spodnie wybrać do figury Klepsydry? Wysoki stan jest dla ciebie!
  5. MASZ KUNDELKA? MAMY GENIALNĄ WIADOMOŚĆ. NAUKOWCY ZABRALI GŁOS W SPRAWIE TEJ “RASY”

"Rolnik szuka żony": Oni znaleźli w programie prawdziwą miłość [ZDJĘCIA]