Krzysztof Kowalewski - wiek. Nadal trzyma się świetnie!

Krzysztof Kowalewski - wiek. Nadal trzyma się świetnie! Źródło: youtube.com/ DAMI TV LEGNICA

Krzysztof Kowalewski - wiek, aktor mimo wieku wciąż jest aktywny zawodowo. Jego debiut na szklanym ekranie miał miejsce prawie sześćdziesiąt lat temu. Przypomnijmy sobie, jak kształtowała się jego kariera przez te lata.

Krzysztof Kowalewski - wiek aktora może zaskoczyć, ma on już 82 lata. Mężczyzna urodził się 20 marca 1937 roku w Warszawie. Od początku wiedział, że ma talent i postanowił go wykorzystać. Państwową Wyższą Szkołę Teatralną ukończył w latach 60.

W tym samym roku zadebiutował w "Krzyżakach". Była to epizodyczna rola w kultowym filmie. Na przestrzeni lat związany był wieloma teatrami, między innymi były to: Teatr Kwadrat, Klasyczny, Dramatyczny czy Rozmaitości. Od 1977 roku jest związany z Teatrem Współczesny w Warszawie.

Aktor na swoim koncie ma ponad sto ról w produkcjach filmowych i telewizyjnych i ponad tysiąc ról w Teatrze Polskiego Radia. Słuchaczom rozgłośni radiowych znany jest z głównej roli w słuchowisku "Kocham pana, panie Sułku".

Krzysztof Kowalewski - wiek nie przeszkadza mu w pracy

Aktor po kilku nieudanych związkach los sprawił, że poznał aktorkę Agnieszkę Suchorę, z którą się zawarł związek małżeński w 2002 roku. Owocem ich miłości jest córka Gabriela. Związek ten budził wiele kontrowersji w polskich mediach, ponieważ żona Kowalewskiego jest od niego trzydzieści lat młodsza.

Mimo starszego wieku Krzysztof Kowalewski nie zwalnia tempa, wciąż gra w teatrze, a kilka lat temu wydał książkę pod tytułem "Taka zabawna historia", gdzie w rozmowie z Juliuszem Ćwieluchem wyjawia sekrety swojego życia.

Aktor czuje się spełniony zawodowo i prywatnie, jednak martwi go pogarszający się stan zdrowia. Cierpi on bowiem na bezdech nocny, ma problemy z krążeniem, a jakiś czas temu przeszedł operację biodra. Ponadto jego tusza nie pomaga mu w pracy nad sobą i swoim samopoczuciem.

 - Film polski to nie jest miejsce dla starych aktorów. Film polski w ogóle nie uznaje starych ludzi. To nie jest dla niego temat. Są młodzi w pięknych mieszkaniach, dobrych samochodach, z dobrymi, przepraszam, dupami - tłumaczył, dlaczego nie gra już w filmach w magazynie Times.

  1. Ewelina Lisowska - wzrost. Gwiazda jest malutka
  2. Dominika Figurska - aktorka, mąż, wiek, z dziećmi, w ciąży
  3. Grażyna Wolszczak: Mąż aktorki zmarł nagle lata temu, syn to jego odbicie
  4. Janusz Gajos - żony. Aktor był podrywaczem, miał kilka żon
  5. Emilia Krakowska: Wiek aktorki zaskakuje, nie wygląda na swoje lata
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News