komeda
Fot. YouTube
Mikołaj Pilecki - 21 Grudnia 2018

Przeczuwał to. Ostatnie chwile Krzysztofa Komedy przed śmiercią

Krzysztof Komeda, twórca polskiego jazzu nowoczesnego i uznany na całym świecie artysta oraz twórca muzyki filmowej zmarł w wieku zaledwie 38 lat. Przed odejściem uległ poważnemu wypadkowi, który okazał się mieć śmiertelny skutek. Komeda przed śmiercią czuł, że z jego zdrowiem jest nie tak.

Krzysztof Komeda zrobił wielką karierę za Oceanem, gdzie doceniono jego wyjątkowy talent muzyczny. Artysta komponował muzykę do największych hollywoodzkich hitów oraz wyznaczał nowe szlaki w muzyce jazzowej, pochodzącej przecież z USA. Już od wczesnych lat 60. zainteresowali się nim międzynarodowi producenci. Wcześniej jednak Komeda uczył Polskę jazzu w sposób, w który nikt wcześniej tego nie robił. Jego wspaniałą karierę przerwał tragiczny w skutkach wypadek, do którego doszło całkiem przypadkowo. Podczas pobytu w USA, gdzie komponował muzykę do filmu Romana Polańskiego, spadł ze skarpy i uderzył głową w podłoże.

Krzysztof Komeda czuł, że traci zdrowie

Pod koniec 1968 roku Komeda przebywał w Los Angeles, gdzie świętował sukces. Pewnej nocy spotkał się ze swoimi przyjaciółmi, w tym Markiem Hłasko, by opić owoce ciężkiej pracy. Późną nocą wraz z Hłaską wyszedł na spacer. Podczas niego między oboma artystami doszło do przyjacielskiej przepychanki, w wyniku której Komeda spadł ze skarpy i uderzył się w głowę.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
Po przewiezieniu do szpitala i założeniu opatrunku został zwolniony do domu. Długo po tym incydencie czuł, że dzieje się z nim coś złego. W jego mózgu w wyniku uderzenia powstał krwiak. - Marek Hłasko bardzo cierpiał, twierdząc, że to jego wina. Listy przywiózł do Polski ich znajomy ze Stanów, Janek Patent Chęciński, i wszystko potwierdził, dodając parę szokujących szczegółów. Krzysztof domyślał się, że coś jest nie tak, jak należy. Był z wykształcenia lekarzem laryngologiem, a to blisko mózgu. Pomimo nalegań przyjaciół odmawiał zgody na przeprowadzenie szczegółowych badań, twierdząc, że to wyłącznie grypa! - opisuje te wydarzenia w swojej książce pasierb Komedy, Tomasz Lach.

Muzyk zmarł w Polsce

Niedługo po wypadku żona Komedy przybyła do USA. W końcu zabrała męża do Polski, gdzie jego stan całkowicie się pogorszył. Komeda nigdy nie wybudził się ze śpiączki. Ostatnie dni przed jego śmiercią były naprawdę dramatyczne. Długotrwała śpiączka była być może wybawieniem przed cierpieniami, które mógł odczuwać. Zmarł w Warszawie w 1969 roku.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Szokujące informacje ws. śmierci brata Kozidrak. Musiała to zrobić?
  2. Czterej pancerni i pies: Dramat gwiazdy serialu. Pochowała najbliższych
  3. To koniec! Najbardziej wpływowa postać show-biznesu postanowiła zniszczyć Rozenek
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Gdzie mieszka Anna Lewandowska? Wiele osób naprawdę mocno się dziwi
dziennikarka2018 rokiem zabójstw dziennikarzy? Lista zamordowanych SZOKUJECzytaj dalej
źródło: gazeta.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News