Kryminolog zdemaskował Jackowskiego?! Na tym ma polegać jego sekret

Kryminolog zdemaskował Jackowskiego?! Na tym ma polegać jego sekret

Krzysztof Jackowski jest najbardziej znanym polskim jasnowidzem, którego o pomoc w rozwiązywaniu skomplikowanych spraw kryminalnych prosiły już dziesiątki rodzin. Jak się jednak okazuje, wpływowy krajowy kryminolog całkowicie podważył jego autorytet oraz wiarygodność podobnych do niego wróżów

Prof. Tadeusz Tomaszewski, pełniący funkcję kierownika Katedry Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, zabrał głos w sprawie udziału jasnowidzów w policyjnych śledztwach. Wykładowca stanowczo skrytykował osoby, które wciąż wierzą w skuteczność przepowiedni w podobnych sprawach.

Krzysztof Jackowski zdemaskowany?

- Aż trudno uwierzyć, że w XXI wieku ktoś mógł wymyślić powoływanie jasnowidzów na biegłych sądowych. Dobrze, że ten pomysł upadł, bo żaden z nich nigdy nie pomógł rozwiązać sprawy  - powiedział Tomaszewski w rozmowie z "Gazetą Prawną".

KONIECZNIE PRZECZYTAJ: Kaczyński wpadnie w dziką furię! O słowach Roznerskiego mówi już cała Polska

- Komenda Główna Policji kilkanaście lat temu przeprowadziła analizę wybranych spraw. Odpowiedź była prozaiczna: można to wytłumaczyć błędem statystycznym. Jeśli wskazówki jasnowidza okażą się pomocne w dwóch sprawach na sto, zapewne o tych dwóch sprawach zrobi się głośno. Zadbają o to sami jasnowidze, chwaląc się swoimi sukcesami - dodał także wpływowy profesor UW.

Kontrowersyjne, przełomowe spostrzeżenia Tomaszewskiego

Sam kryminolog zapewnił, iż nigdy nie spotkał się z przypadkiem, w którym przepowiednia jasnowidza bezpośrednio sprawdziłaby się na tyle, aby rozwiązać sprawę. Dodał także, że wizje są zazwyczaj na tyle ogólne, iż ostatecznie można je dopasować do sprawy, dzięki czemu medium przypisują sobie ogromne zasługi, których w rzeczywistości wcale nie mają. Na tym polegać ma sekret jasnowidzów, takich jak Krzysztof Jackowski.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wstrząsające informacje o gwiazdorze Klanu. Prowadzi batalię z siostrą zmarłej żony
  2. Przewrót w Unii Europejskiej. Zaczyna się od Włoch, będzie gorąco
  3. Co za afera! Kochanka Pięty, Izabela P. chciała uwieść Dudę?!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News