Ekspert TVP właśnie potwierdził najgorszą wizję Jackowskiego. Chodzi o "ekstremalne zjawiska pogodowe"

Ekspert TVP właśnie potwierdził najgorszą wizję Jackowskiego. Chodzi o "ekstremalne zjawiska pogodowe" Źródło: YouTube/ JASNOWIDZ Krzysztof Jackowski Official

Krzysztof Jackowski często przed tym ostrzegał. Miał wizję tego dramatycznego zjawiska, a teraz te obawy potwierdza ekspert. Kraj musi radzić sobie z efektami zapowiadanego kataklizmu. Wszystko przez pogodę, która w tym roku okazała się wyjątkowo zła.

Krzysztof Jackowski ostrzegał przed tym od dawna. Tematem jego niepokojących wizji często są ekstremalne zjawiska pogodowe, które sieją spustoszenie w całym kraju. To już jednak nie przepowiednia, a fakt. Zapytany przez TVP INFO ekspert potwierdza, że Polska musi mierzyć się z suszami, a lata zaniedbań sprawiają, że ciężko się z nimi uporać.

Krzysztof Jackowski miał przerażające wizje. I teraz się one potwierdzają

Sergiusz Kieruzel, rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, tłumaczy w rozmowie z TVP INFO, że położenie i sytuacja hydrologiczna Polski skazuje ją na trudną walkę z dwoma zjawiskami: suszą i powodziami. Ekspert przyznaje, że lista zaniedbań w gospodarowaniu zasobami wodnymi jest długa, przez co walka z suszami staje się bardzo trudna. 

- Szczególnie było to wyraźne w latach 2007-2015, kiedy zupełnie pominięto inwestycje w zbiorniki, mające zapobiegać występowaniu suszy - tłumaczy Kieruzel. Aby poprawić jakość zarządzania zasobami wodnymi, powołano spółkę Wody Polskie.

Teraz zbiorników ma być więcej, co w przyszłości ma zapobiegać tragicznym skutkom susz, które przepowiadał Krzysztof Jackowski.

Wieloletnie zaniedbania. Nie myślano o suszy

Zdaniem Sergiusza Kieruzela Polska gromadzi za mało przepływającej przez kraj wody. Jego zdaniem można te zasoby nawet podwoić. Uważa, że to wina krótkowzroczności - w latach 2007-2015 budowano tylko tzw. poldery, czyli kanały odprowadzające, a nie gromadzące wodę. Problem w tym, że nikt chciano zapobiegać powodziom, ale nie myślano o innym strasznym zjawisku, z jakim teraz Polska musi się mierzyć - suszą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

O problemie przypominano sobie w 2016, gdy ruszył projekt "Stop Suszy!"

- To z jednej strony program badawczy, a z drugiej wskazujący konkretne rozwiązania, co należy robić, by wody nie brakowało – tłumaczy Kieruzel.

Celem jest podwojenie gromadzonej w Polsce wody do 2027 roku. Koszt programu szacowany jest na 14 mld złotych. Inwestycja jest spora, a efekty przyjdą po dłuższym czasie, lecz jest to niezbędne - inaczej kraj będzie spustoszony przez kataklizm.

Aby tego uniknąć, wkrótce ruszy także wart 400 mln złotych program przygotowany przez ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi. Chodzi o dofinansowania inwestycji związanych z nawodnieniem prywatnych gospodarstw. Rolnicy otrzymają pieniądze na wybudowanie nowej instalacji nawadniającej. Dzięki tym inwestycjom nasz kraj będzie w stanie obronić się przed zagrażającą mu wizją suszy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Roksana Węgiel pokazała BARDZO odważne zdjęcie i fani zdębieli. Nikt nie spodziewał się tego po 14-letniej piosenkarce. Jej rodzice nie będą zadowoleni!
  2. Legendarna dziennikarka TVP zmarła w zupełnym zapomnieniu. Kochały ją miliony widzów, przegrała walkę z okrutną chorobą
  3. Przenigdy nie kupuj takiej popularnej wody w sklepach. Miała być zdrowa, a może być rakotwórcza
  4. W portfelu znalazł list od żony, który napisała tuż przed śmiercią. Złapiesz się za głowę, tak mocne są to słowa
  5. Wygląd córki Roberta Janowskiego onieśmiela. Nastolatka skradnie serca wielu Polaków
  6. Przyjaciel rozdaje rzeczy po zmarłej gwieździe "Świata według Kiepskich". Zdumiewające doniesienia

Źródło: TVP INFO

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News