Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Krzysztof Domaradzki

Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Krzysztof Domaradzki Źródło: David Tomaseti/Unsplash

Krzysztof Domaradzki nie żyje. Przykre wiadomości pojawiły się dziś w mediach i szybko obiegły cały kraj. Znany architekt i urbanista był jedną z najważniejszych postaci świata architektury w ostatnich latach.

Krzysztof Domaradzki nie żyje. Jak donoszą media w Polsce, architekt i urbanista odszedł w wieku 75 lat. Z wielu miast w kraju płyną kondolencje dla pogrążonej w żałobie rodziny. 

Krzysztof Domaradzki nie żyje 

W sieci pojawiła się wiadomość, że Krzysztof Domaradzki nie żyje. Zasłużony Polak odszedł w wieku 75 lat. Przyczyna śmierci nie jest znana. Krzysztof Domaradzki był polskim architektem i urbanistą, który odpowiadał za koncepcję przebudowy Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie. Całkowicie odmienił oblicze centrum stolicy. Krzysztof Domaradzki był także członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Towarzystwa Urbanistów Polskich. W 2016 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

- Można odnieść wrażenie, że od wieków praca warszawskiego urbanisty jest działalnością pozytywistyczną i raczej z rzadka okraszoną sukcesami, niczym walka onkologa z chorobą nowotworową. Nikt poza profesjonalistami, takimi jak Krzysztof Domaradzki, nie potrafi tego problemu zidentyfikować wprost - wyznał o Domaradzkim architekt Grzegorz Stiasny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Krzysztof Domaradzki odmienił centrum Warszawy 

Koncepcja przebudowy Nowego Świata i Krakowskiego Przedmieścia była rewolucyjna, jak na czasy, w których zajmował się projektem. Krzysztof Domaradzki zaproponował, by zwęzić jezdnię, zakazać wjazdu dla prywatnych aut, oddać większą część ulicy pieszym i restauracjom. Po rewolucji, jakiej dokonał, serce Warszawy zyskało nowe oblicze, które od tego czasu nie było drastycznie zmieniane. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne wiadomości, nie żyje wielka gwiazda. Zmarła we śnie, miała dopiero 38 lat

2.Awokado jest prawdziwą bombą witaminową. Lista korzyści wynikających z jego jedzenia robi wrażenie

Krzysztof Domaradzki odpowiada nie tylko za zagospodarowanie Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Świata, pracował także nad innymi miejscami w stolicy - ostatnio brał udział w projektowaniu okolic placu Narutowicza na warszawskiej Ochocie. Krzysztof Domaradzki jest autorem książki "Przestrzeń Warszawy. Tożsamość miasta a urbanistyka". 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rodzina wykupiła pakiet z wyżywieniem nad polskim morzem. Muszą zapłacić 12 929 zł za 7 dni
  2. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka
  3. Na widok klientki fryzjerka prawie zemdlała. Wizyta trwała 13 godzin, końcowy efekt sprawia, że szczęka opada
  4. W ostatniej chwili przed wakacjami wprowadzili nowy zakaz. Kontrowersyjna decyzja
  5. Skandaliczne zachowanie turysty. Pokazali zdjęcie, ręce opadają
  6. Od 13 lat jest w ciąży. Kobieta opublikowała porażające zdjęcia

Źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News