Krzysztof Cugowski o disco polo
Piotr Bieniecki www.fototeo.pl licencja: CC BY-SA 3.0
Konrad Karpiuk - 31 Maja 2020

Krzysztof Cugowski ocenił disco polo. Fani przecierają oczy ze zdumienia

Krzysztof Cugowski to niewątpliwie jeden z najbardziej zasłużonych wokalistów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. 30 maja obchodził swoje okrągłe, 70 urodziny. Z tej też okazji udzielił obszernego wywiadu dla Onetu, w którym poruszono wiele tematów, od muzyki, przez epidemię, aż po politykę. Jednak wielu fanom najbardziej rzuciła się w oczy wypowiedź Cugowskiego na temat disco polo.

Krzysztof Cugowski sam przyznał, że choć z powodu pandemii brakuje mu koncertów, to nie radzi sobie źle. Jako muzyczny wyjadacz dawno się zabezpieczył i jest w stanie utrzymywać się finansowo mimo braku występów. Jednak martwi się o młodych artystów. Skomentował przy tym kwestię przeżywającej renesans muzyki disco polo.

Krzysztof Cugowski o artystach w Polsce. Nie jest dobrze

- [...] mam swój staż i dorobek, jakoś daję radę. Nie muszę grać, by przetrwać. Ale z młodymi wykonawcami to jest katastrofa, bo tą branżą nikt się nie interesuje, a my nie mamy żadnego sposobu, by kogokolwiek przycisnąć. Omija się nas wielkim łukiem i tyle. Stoimy na samym końcu kolejki, a pomoc, jaką się proponuje, jest śmieszna - powiedział Krzysztof Cugowski w rozmowie z Pawłem Piotrowiczem z Onetu.

Telewizja naziemna dostępJuż za kilka dni. Tysiące Polaków mogą stracić dostęp do telewizjiCzytaj dalej

Od razu po tej wypowiedzi prowadzący wywiad nawiązał do głośnego koncertu Telewizji Polskiej, emitowanego z okazji Dnia Matki. Sama organizacja koncertu wzbudziła spore kontrowersje, ze względu na udział publiczności. Szczególnie, że w obecnej sytuacji zabroniono funkcjonować teatrom, filharmoniom czy lokalom koncertowym, a tymczasem w Telewizji Publicznej organizowano koncert disco polo. Cugowski nie szczędził ostrych słów.

KRzysztof Cugowski powiedział, co naprawdę myśli o disco polo

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziewczynka porcelanowa lalka2-latka wygląda, jak porcelanowa lalka. Poczekajcie tylko, aż zobaczycie jej mamę, opad szczęki nieuniknionyCzytaj dalej

- Widziałem tylko fragmenty tego żenującego widowiska… Siedzieliśmy z żoną i nie wierzyłem, że to, co widzimy na ekranie, dzieje się naprawdę. Co tu gadać… Wie pan, nie mam absolutnie nic przeciwko muzyce disco polo. Uważam, że skoro są na nią chętni, to powinna być. Nie można jednak zastąpić wszystkiego wykonawcami disco polo, bo to jest po prostu katastrofa - mówił Krzysztof Cugowski.

Dzisiaj grzeje:

1. Niewyobrażalna tragedia w centralnej Polsce. Wśród ofiar 3 dzieci
2. Alicja Majewska kończy dziś 72 lata. Mało kto zna szczegóły z jej życia, gotowy scenariusz na film

Ponadto sam koncert TVP, Krzysztof Cugowski określił jako "żenujący" i zdradził, że "nie chce mu się nawet tego komentować". Stwierdził również, że tak jak nie będzie komentował tej kwestii, nie ma zamiaru też przechodzić co do tego, co się dzieje w polityce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niedobór witaminy B może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Jak go rozpoznać i uzupełnić braki?
  2. Bayern Monachium - Fortuna Duesseldorf. Wybitny mecz Lewandowskiego, Polak z dwoma bramkami (WIDEO)
  3. Gwiazdor Polsatu niespodziewanie dostał wypowiedzenie po 20 latach. Fani będą zrozpaczeni
  4. Nikt nie mówi o jednej, ogromnej zmianie w transporcie i gastronomii. Nowe prawo obowiązuje już od jutra
  5. Wystarczy dodać do kawy łyżkę znanego dodatku. Zbędne kilogramy same będą znikać
  6. Mistrz kuchni odradza wyrzucanie skórek po pieczarkach. Robi z nich rewolucyjny rosół, jakiego nigdy nie jadłeś

Mycie zębówKobieta nie myła zębów przez 10 lat. Rezultat wprawia w osłupienie, jej dzisiejszy wygląd odbiera mowęCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News