Krzysztof Cugowski nagle chwycił mikrofon na pogrzebie Lipki. Wszyscy usłyszeli jego słowa, bliscy zalali się łzami

Krzysztof Cugowski nagle chwycił mikrofon na pogrzebie Lipki. Wszyscy usłyszeli jego słowa, bliscy zalali się łzami Źródło: YouTube / GitGitara.pl

Krzysztof Cugowski chwycił za mikrofon podczas pogrzebu byłego kolegi z zespołu, a tłum zamarł z wrażenia. Kiedy z głośników wybrzmiały słowa mężczyzny, bliscy nie mogli powstrzymać łez.

Krzysztof Cugowski jakiś czas temu rozstał się z zespołem Budka Suflera, jednak pojawił się na pogrzebie swojego byłego kolegi, Romualda Lipki. Podczas ceremonii gwiazdor chwycił za mikrofon, a z głośników wybrzmiały powalające słowa. Bliscy zmarłego muzyka nie mogli powstrzymać łez.

Krzysztof Cugowski był na pogrzebie Romualda Lipki

Budka Suflera zakończyła działalność w 2014 roku. Ku wielkiej radości fanów, zespół ogłosił reaktywację w 2019 roku, jednak do składu nie powrócił Krzysztof Cugowski. Na jesień zaplanowano jubileuszową trasę koncertową z okazji 45-lecia działalności zespołu, a dotychczasowego wokalistę zastąpił Robert Żarczyński. Muzycy zrezygnowali jednak z koncertowania, ze względu na zły stan zdrowia Romualda Lipki.

Muzyk długo zmagał się z nowotworem dróg żółciowych, zmarł 6 lutego 2020 roku. W środę, 12 lutego, na jego pogrzebie w Lublinie zgromadziły się tłumy. Lipkę żegnali nie tylko bliscy, ale również rzesze fanów i muzycznych przyjaciół. Wśród zgromadzonych gości pojawiły się m.in. Beata Kozidrak, Urszula oraz Izabela Trojanowska. Nie zabrakło również Krzysztofa Cugowskiego.

Krzysztof Cugowski zaskoczył wszystkich w trakcie ceremonii pożegnalnej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W trakcie ceremonii pożegnalnej skłócony z zespołem wokalista chwycił za mikrofon i wykonał razem z resztą członków Budki Suflera piosenkę pt. "Czas Ołowiu". Z głośników popłynęły wzruszające słowa, które doprowadziły bliskich zmarłego muzyka oraz fanów do łez.

- Tak się nie mówi "do widzenia", nie można wyjść ot, tak w połowie snu i w pół marzenia, jeszcze wiruje twoja płyta, jeszcze się tobą ekran pali pod zimnym światłem gwiazd, jak ciężko żyć tym, co zostali - śpiewał Cugowski nad trumną zmarłego kolegi.

Dzisiaj grzeje: 1. Ślub 17-latka i 51-latki odbył się równo 18 lat temu. Tak dziś wyglądają, niesłychane

2. Mieszkańcy są zrozpaczeni, choroby nie dało się pokonać. Właśnie podano informację o śmierci Danuty

3. Na wakacjach schudła -17kg! Odchudziła ją TA roślina… Sprawdź

Po wykonaniu piosenki z kościoła wyprowadzono zwłoki Romualda Lipki, a wśród tłumu rozległy się gromkie brawa. To był niezwykle wzruszający gest pojednania pomiędzy zwaśnionymi muzykami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szukała pomocy przez dwa lata. Lekarze stwierdzili, że jest zbyt młoda na raka
  2. Zmiany w regulaminie na złość Polsce? Trener reprezentacji jest wściekły
  3. Dowiedział się, że zdradza go żona. Zemścił się na niej w najgorszy sposób przy całej rodzinie
  4. Można dostać bzika. Wszyscy mają problem z odgadnięciem jakie to zwierzę, prawda powala na łopatki
  5. Nic nie zwiastowało dramatu, jak grom z nieba. Anna Lewandowska na skraju, smutne wydarzenia nie dają jej spokoju od lat

źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News