Właśnie wybuchł kryzys walutowy! WSZYSCY Polacy stracą pieniądze

Właśnie wybuchł kryzys walutowy! WSZYSCY Polacy stracą pieniądze Źródło:

Kryzys walutowy wybuchł na naszych oczach. Dotarły do nas właśnie niespodziewane wiadomości, które wstrząsną nie tylko Polską, ale i całym światem. Na naszych oczach z hukiem zaczął się proces, który wpłynie na majątki obywateli wszystkich państw. Polacy stracą naprawdę dużo. 

Kryzys walutowy w Turcji - jakie są przyczyny?

Prezydent Erdogan poradził sobie z opozycją wewnątrz kraju i po upozorowanym puczu wprowadził de facto system autorytarny w swoim państwie. Wewnątrz Turcji nikt nie dał rady skutecznie się mu sprzeciwić, jednak inaczej ma się sprawa na arenie międzynarodowej. Donald Trump postanowił wejść w otwarty konflikt z Turkami. Oczywiście nie zdecydował się na starcie zbrojne, lecz wykorzystał broń daleko skuteczniejszą - narzędzia ekonomiczne.  Starcie z największą gospodarką świata nie mogło skończyć się inaczej niż klęską znacznie słabszej ekonomicznie Turcji. Obecnie w Turcji trwa kryzys walutowy, który rozprzestrzenia się na inne państwa oraz waluty. Ceny euro, funta czy dolara poszybowały w górę, natomiast turecka lira upadła na dno. Niestety, oberwało się także złotówce.

Polacy stracą pieniądze. Jaki jest kurs euro, dolara, funta i liry?

W piątek warszawska giełda dołował ponad 3 proc.! To największa dzienna przecena akcji od pół roku. Blisko 2 proc. na minusie były też inne główne europejskie indeksy giełdowe. Jeśli swoje oszczędności trzymacie w złotówkach, to są one warte mniej niż jeszcze kilka dni temu. Kurs naszej waluty dramatycznie leci w dół, co jest bardzo złą wiadomością, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Jeśli zamierzaliście kupić chociażby euro na zagraniczny wyjazd, to zapłacicie za nie znacznie więcej, niż powinniście. Dobre wiadomości mamy natomiast dla osób, które wybierają się do Turcji. Kurs wymiany liry na złotego wynosi obecnie 55 groszy - to najmniej w historii. ZOBACZ TAKŻE:  1. Turcja rozpoczęła atak na sąsiednie państwo. Trwa bombardowanie
2. Prywatny koszmar Agaty Dudy. To ciągnie się za nią od lat 3. Duda podpisał! 10 milionów Polaków dostanie grunty
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News