Pawłowicz dostała szału w Sejmie i zaczęła ubliżać. Dlaczego nie wyłączyli jej mikrofonu?

Pawłowicz dostała szału w Sejmie i zaczęła ubliżać. Dlaczego nie wyłączyli jej mikrofonu? Źródło: YouTube/Janusz Jaskółka

Krystyna Pawłowicz znana jest ze swych ostrych, kontrowersyjnych wypowiedzi. Tym razem posłanka z mównicy sejmowej zaczęła w szokujący sposób ubliżać politykom ugrupowań opozycyjnych. Reakcja marszałka izby była zdaniem wielu internautów karygodna.

Krystyna Pawłowicz należy do grona parlamentarzystów, którzy zbudzają wśród Polaków największe emocje. Posłanka nie powstrzymuje się bowiem przed formułowaniem bardzo kontrowersyjnych opinii, często w otwarty sposób obrażających konkretne grupy wyborców. W ostatnim czasie szczególnie ostro komentowała wszystko, co związane ze środowiskiem LGBT+.

Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała na sejmowej mównicy

Tym razem, podczas wystąpienia polityk na sejmowej mównicy, stanowcza krytyka z jej ust popłynęła pod adresem przedstawicieli partii opozycyjnych. Krystyna Pawłowicz nie zamierzała oczywiście ugryźć się w język.

- Wybory były demokratyczne. PiS wygrało te wybory, a wy nie pogodziliście się z wynikami wyborów. Wasza postawa jest postawą faszystów! - stwierdziła posłanka, próbując po chwili wziąć w obronę Julię Przyłębską. 

- Podważacie za granicą znaczenie polskiego Trybunału, poniżacie Polskę, sprzeniewierzacie się ślubowaniu. Takie postawy zajmowali sędziowie zbuntowani przeciwko legalnie wybranej władzy - dodała rozemocjonowana Pawłowicz.

Ryszard Terlecki zareagował na zachowanie posłanki w karygodny według opozycji sposób. Wielu działaczy nawoływało do wicemarszałka, aby podjął interwencję, jednak ten długo milczał. Ostatecznie nie wyłączył jej mikrofonu, a jedynie upomniał, aby nie używała określeń uważanych powszechnie za obraźliwe. Ta jednak nie zamierzała przestać, co nie poskutkowało już żadną sankcją.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Krystyna Pawłowicz zostanie ukarana za swoje słowa?

Zachowanie Krystyny Pawłowicz skomentowała za pośrednictwem Twittera między innymi posłanka Platformy Obywatelskiej, Agnieszka Pomaska. Polityk pokazała filmik z parlamentarnymi wyczynami działaczki PiS, odnosząc się do nich w krótki, ale stanowczy sposób.

- Twarz PiS-u z mównicy nazywa opozycję faszystami. Marszałek nie reaguje. Powaga Sejmu - napisała gorzko opozycyjna posłanka, unikając dodatkowych komentarzy.

O te jednak pokusili się liczni internauci. Wielu z nich przyznawało, że zachowanie Pawłowicz w parlamencie było co najmniej nieodpowiednie.

Co ciekawe, Pomaska ujawniła także dzięki pytaniu od jednego z użytkowników Twittera, że opozycja podejmie kroki w tej sprawie. Już wkrótce do Komisji Etyki Poselskiej ma trafić stosowany wniosek w sprawie.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Legendarna polska aktorka przeżyła DRAMAT! Adoptowana córka groziła jej śmiercią!
  2. Bogumiła Wander ZMIAŻDŻYŁA Agnieszkę Woźniak-Starak. Dosłownie zrównała ją z ziemią
  3. Jolanta Kwaśniewska na nieznanym zdjęciu z młodości. Jest nie do poznania
  4. Żona Wiśniewskiego właśnie zadziwiła wszystkich. "Zrobi wszystko, żeby odzyskać Michała"
  5. Najbardziej dramatyczna sprawa w karierze Elżbiety Jaworowicz. Miała łzy w oczach

Źródło: naTemat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News