Krystyna Pawłowicz po raz kolejny zaszokowała polską opinię publiczną. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości poinformowała rezygnacji, której nikt się nie spodziewał. Nastąpi ona 15 stycznia.

Za cztery dni, czyli 16 stycznia w życie wchodzą ustawy uchwalone w ciągu reformy sądownictwa. Wtedy także nastąpią końce kadencji sędziów zasiadających w Krajowej Radzie Sądownictwa.

ZOBACZ TAKŻE: Reforma sądownictwa wchodzi w życie. Ziobro odwołuje sędziów

Krystyna Pawłowicz, która użytkowniczką Twittera jest od niedawna, skorzystała z nowego dla siebie medium, by poinformować o ważnym dla polskiej polityki manifeście.

Krystyna Pawłowicz szokuje

Posłanka zaszokowała internautów postem, w którym podała do informacji publicznej, że przewodniczący KRS, Dariusz Zawistowski odchodzi ze swojego stanowiska z dniem poprzedzającym wejście w życie istotnej noweli.

ZOBACZ TAKŻE: Internautom opadły szczęki. Szokujące słowa Pawłowicz o samobójstwie 14-latka

Właśnie Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa sędzia D. Zawistowski oświadczył Radzie, że z dniem 15 stycznia rezygnuje z przewodniczenia Radzie. Jako niezgoda na nowy stan prawny, który zacznie w ramach reformy obowiązywać od 16 I w KRS – napisała Pawłowicz.

Reakcja Zjednoczonej Prawicy

Politycy Prawa i Sprawiedliwości natomiast jednoznacznej deklaracji sprzeciwu, jaką jest dymisja Zawistowskiego, nie biorą na poważnie. Dla nich jest ona za późna, by móc uważać ją za znaczącą.

ZOBACZ TAKŻE: Polska zamarła. Miażdżące stanowisko Krajowej Rady Sądownictwa

...

Zobacz również

Decyzja sędziego Dariusza Zawistowskiego o rezygnacji z przewodniczenia KRS jest spóźnionym protestem; teraz to już taki pusty gest – powiedział wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiek.
źródło: rmf24.pl