Krystyna Pawłowicz startowała w wyborach parlamentarnych w 2011 roku., była liderem listy PiS do Sejmu dla okręgu Siedleckiego oraz uzyskała mandat poselski. Prywatnie natomiast ma młodszą siostrę – Elżbietę Pawłowicz z której nie wydawała się być do końca dumna. Rzadko pokazują się razem, a teraz nie chciała komentować zachowania siostry, które może uderzać w zaprzyjaźnioną partię. 

Krystyna Pawłowicz sympatyzuje z PiS, którego polityka w sprawie uchodźców jest jasna. W tej sytuacji znalazła się w bardzo niewygodnym położeniu w związku z tym, co publicznie zrobiła jej siostra. Co więcej Elżbieta Pawłowicz jest aktywistką stowarzyszenia „Wolność Równość Demokracja”. Jest to koalicja zrzeszająca szereg centrowych i lewicowych podmiotów politycznych.

ZOBACZ TAKŻE: Pawłowicz zaatakowała piłkarzy. Boniek odpowiedział jej w mistrzowskim stylu

Kim jest siostra Krystyny Pawłowicz?

Elżbieta Pawłowicz jest młodszą siostrą Krystyny, z którą nie do końca żyją w przyjaźni. Rzadko się razem pokazują, a jeszcze rzadziej mówią cokolwiek na temat swoich kontaktów rodzinnych i zażyłości. Jest ona również aktywistką stowarzyszenia „Wolność Równość Demokracja”, które z kolei jest koalicją zrzeszającą centrowych i lewicowych polityków. Głównym punktem łączącym jest deklarowany cel „przywiązania do europejskich wartości”, „poszanowania dla porządku konstytucyjnego” oraz „niezgoda na niszczenie państwa”.

ZOBACZ TAKŻE: PiS w furii! Wyciekło ukrywane zdjęcie Pawłowicz z Okrągłego Stołu, wszystko jasne

Krystyna Pawłowicz nie popiera siostry

Elżbieta Pawłowicz została zauważona podczas robienia dosyć niecodziennych zakupów. W koszyku wylądowały tornistry, długopisy, plastelina, kredki, zeszyty i bloki – a wszystko to przygotowywane na 10 wyprawek szkolnych dla dzieci uchodźców. Pieniądze na te zakupy zebrane zostały w ramach Stypendium Wolności organizowanej w formie zrzutki.

– To jest nasz święty obowiązek moralny, a dla wierzących – chrześcijański, żeby wspierać uchodźców i ich dzieci. To w Polsce grupa wykluczona przez różne nacjonalistyczne środowiska, nawołujące do nienawiści na tle rasowym i narodowościowym – powiedziała „Super Expressowi” Elżbieta Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz nie chce komentować decyzji swojej siostry.

O komentarz została również poproszona Krystyna Pawłowicz, ale patrząc na jej związki z PiSem oraz politykę rządu niesprzyjającą uchodźcom, nikogo nie zdziwi jej reakcja:

– W ogóle mnie to nie interesuje – stwierdziła.

Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]

Krystyna Pawłowicz
Fot. YouTube/Telewizja Republika
Fot.Twitter/ KOD Internatonal
Krystyna Pawłowicz
Fot. Facebook.com

Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów polityka