Poseł Krystyna Pawłowicz zdążyła przyzwyczaić już nas do tego, że operuje nieszablonowym i bardzo kontrowersyjnym językiem. Tym razem trafiło na światowej sławy muzyka Bono.

Przypomnijmy, że lider zespołu U2 na Kongresie skrytykował Polskę i Węgry za ”hipernacjonalizm”, któremu – wg muzyka – ,,musimy stawić czoła”. Słowa te zostały wypowiedziane w amerykańskim Kongresie przy okazji tematu o uchodźcach.

Na reakcję polskiego polityka nie trzeba było długo czekać. Nie kto inny, jak poseł Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz umieściła kontrowersyjny wpis na portalu społecznościowym Facebook, który skierowany został do Bono:

Pewien pieśniarz, niejaki Bono odstawił na chwilę instrument muzyczny i niestety przemówił. Powiedział tylko to, co wiedział, czyli niewiele. A dowiedział się od europejskich lewaków. Że Polska i Węgry są ”hipernacjonalistyczne”. Miało być krytycznie, a wyszedł piękny komplement dla nas”.

Panie Bono, hiperinternacjonalisto! Niemcy mają dla Pana ok. 73 tysiące muzułmanów. Nie wiedzą gdzie i komu ich upchnąć. Są dla Pana, do zabrania od razu, z dostawą do domu, na rancho lub do apartamentu”.

Lider U2 krytykuje Polskę w Kongresie. „Hipernacjonalizm, musimy stawić mu czoła”

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

 

Zobacz również