ALE WSTYD! Minister PiS przeprasza za Pawłowicz, będą o tym mówić latami!

ALE WSTYD! Minister PiS przeprasza za Pawłowicz, będą o tym mówić latami! Źródło: fot. Onet News

Krystyna Pawłowicz słynie z ciętych, momentami za ostrych wypowiedzi w dyskursie publicznym. Poseł PiS ostatnio posunęła się jednak za daleko. Po swoim wpisie na Twitterze przepraszał za nią kolega z sejmu, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński!

Krystyna Pawłowicz jest jedną z bardziej wyrazistych osób w Prawie i Sprawiedliwości. Znana jest z ostrego komentowania rzeczywistości. Jej stosunek do opozycji w Sejmie dobitnie pokazały ostatnie nerwowe obrady Sejmu.

Poseł Krystyna Pawłowicz znów szokuje

Parlamentarzystom udzieliła się decyzja prezydent Warszawy o zakazie marszu Niepodległości, który w najbliższą niedzielę chciały zorganizować środowiska narodowe. O tym, że emocje brały górę świadczy chociażby wpis poseł Pawłowicz. - Nienawiścią, wulgarnością, chamstwem wobec Polaków, nieuznawaniem wyników demokratycznych wyborów w Polsce - łamią tym wartości UE i chcą Polexitu - napisała wymownie Pawłowicz. Ale najmocniejsze miało dopiero nadejść. Następnie poseł PiS przeszła do wyliczania nazwisk tych, którzy - jak wyżej wspomniała - prowadzą Polskę do wyjścia z UE. - Tusk, Schetyna, Kopaczowa, Neumann, Nowak, Nitras, Holland, Zas.ana Janda, Lubnauer, Nurowska, Środa, Nowacka, Lis, Koń, Bodnar, Gersdorf - te nazwiska zdołała zmieścić w Twitterowym opisie. Szokuje zwłaszcza określenie Krystyny Jandy. "Zas*ana” to już obraźliwe określenie i wybieg z zakryciem jednej literki nie czyni z Pawłowicz "estetki". W sieci zawrzało.

Minister przeprosił za posłankę, a ta dalej swoje

Piotr Gliński pozwolił sobie nawet na przeprosiny. W wywiadzie dla "Gazety Prawnej" powiedział, że o ile druga strona stosuje "podobne" środki, to nie usprawiedliwia to posłów PiS przed takim słownictwem. - Mam przeprosić za panią Pawłowicz? Mogę przeprosić. Jeśli tak napisała, to jest skandaliczny epitet. Choć druga strona używa podobnych. Ale to nas nie usprawiedliwia - zaznaczył w wywiadzie wicepremier.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Post Pawłowicz nie zniknął z Twittera. Stał się jak kolejna łyżka oliwy dolana do ognia w wojnie polsko-polskiej. Internauci dzielą się między sobą. Z "wywołanych do tablicy" odpisał kobiecie Rzecznik Praw Obywatelskich. - Była pani osobiście na obronie mojego doktoratu o obywatelstwie Unii Europejskiej. Wie pani doskonale, że jestem zwolennikiem integracji europejskiej. Skąd zatem tak nietrafne podejrzenia? - zapytał Adam Bodnar. Wydaje się jednak, że Pawłowicz postanawia brnąć w swojej argumentacji. - Wiemy, pan po swojemu UE kocha, ale nie zaprzeczył, że nie uznaje wyników demokratycznie wyborów w Polsce ani decyzji podjętych przez legalne polskie władze. Łamie pan wartości UE - demokrację i dąży tym do faktycznego polexitu - powtórzyła swoje zarzuty.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pawłowicz będzie odpalać race w obywateli! MOCNO PRZESADZIŁA
  2. Pawłowicz ma poważną konkurencję! Słynny poseł PiS pobił ją chamstwem na głowę
  3. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami
  5. Wyciekły stenogramy Pawłowicz. Tylko dla osób o mocnych nerwach
Następny artykuł