Krystyna Pawłowicz zdecydowała się w bardzo stanowczy sposób skomentować podjętą dziś przez Hannę Gronkiewicz-Waltz kontrowersyjną decyzję dotyczącą zakazu Marszu Niepodległości 2018. Według posłanki posunięcie prezydent Warszawy jest nieważne, a sprawą powinien zająć się jak najszybciej wojewoda. W komentarzach na Twitterze zawrzało.

Krystyna Pawłowicz jest bez wątpienia jedną z najbardziej kontrowersyjnych członkiń Prawa i Sprawiedliwości, czy nawet całej Zjednoczonej Prawicy. Posłanka często zaskakuje opinię publiczną ostrymi komentarzami oraz wysuwaniem kolejnych zarzutów pod adresem działaczy ugrupowań opozycyjnych, które szokują polskich internautów.

Jak Krystyna Pawłowicz zareagowała na decyzję o zakazaniu Marszu Niepodległości 2018 podjętą przez prezydent Warszawy?

Kiedy więc Hanna Gronkiewicz-Waltz oficjalnie poinformowała dziś, że zdecydowała się zakazać Marszu Niepodległości 2018, współpracowniczka Jarosława Kaczyńskiego nie zamierzała milczeć. W stanowczym wpisie na Twitterze bezpośrednio zanegowała legalność działań prezydent stolicy, które ta tłumaczyła wysokim ryzykiem zamieszek na ulicach przy kryzysowej sytuacji policji. Przypomnijmy bowiem, że wielu funkcjonariuszy poszło tuż przed świętem na L4.

– UWAGA!!! Sprawy organizacji ZGROMADZEŃ CYKLICZNYCH, a takim jest Marsz Niepodległości, NIE LEŻY w kompetencji prezydenta miasta, też takiego jak HGW. ZAKAZ na Marsz może wydać TYLKO wojewoda warszawski, podobnie we Wrocławiu – orzekła stanowczo Krystyna Pawłowicz, wywołując na Twitterze prawdziwą burzę.

– HGW po prostu PROWOKUJE Polaków – dodała także w agresywny sposób wyraźnie rozzłoszczona posłanka, rzucając mocne oskarżenie w stronę prezydent Warszawy.

Czy wojewoda rzeczywiście zniesie decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz? Sprawą może zająć się jedynie sąd

W rozmowie z dziennikarzem TVN24 członkini Prawa i Sprawiedliwości przyznała także, że jej zdaniem Marsz Niepodległości nie jest obecnie wcale zakazany. Dodała także, iż 11 listopada sama bez wątpienia się na nim pojawi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Służba Ochrony Państwa kompromituje Polskę! Tragiczne wpadki formacji

Jaka jest jednak prawda na temat legalności decyzji podjętej przez Hannę Gronkiewicz-Waltz? Czy wojewoda rzeczywiście może  ją znieść? Fakty w tej kwestii okazują się miażdżące dla Krystyny Pawłowicz.

Ewentualne odwołanie organizatorów Marszu Niepodległości rozpatrzy nie wojewoda, który w ogóle nie zajmie się sprawą, a Wojewódzki Sąd Administracyjny. Organ jest do tego zobligowany w czasie doby. Jeżeli jego decyzja nie okaże się przychylna dla osób stojących za pochodem 11 listopada, mogą jeszcze zwrócić się do wyższej instancji, czyli Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jak donoszą polskie media, o tym, czy Marsz ostatecznie się odbędzie, opinia publiczna dowie się najpóźniej w piątek, 9 listopada.

Krystyna Pawłowicz
Fot. Twitter/Krystyna Pawłowicz

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Organizują zadymę stulecia! HGW i Morawiecki usłyszeli straszne słowa
  2. Znaki zodiaku powiedzą ci, z kim stworzysz najsilniejszą PRZYJAŹŃ
  3. Delfin podpłynął do nurka, błagał o pomoc. Szokujący finał
  4. „PiS ma ogłosić STAN WYJĄTKOWY w Warszawie!” Furia po zakazie Marszu Niepodległości
  5. Jarosław Kaczyński zniknie w styczniu z polityki. Choroba wygrywa z Prezesem

Czy HGW podjęła słuszną decyzję?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS