Tego nikt nie przewidział! Jak się okazuje, jedna z najbardziej rozpoznawalnych posłanek obozu władzy, Krystyna Pawłowicz, niedługo może pożegnać się z Prawem i Sprawiedliwością.

Rekonstrukcja rządu Prawa i Sprawiedliwości, na którego czele stanął niedawno Mateusz Morawiecki, wciąż rozbudza ogromne emocje w mediach i w społeczeństwie. Nerwy puszczają nawet politykom obozu władzy, którzy ośmielają się atakować własną partię i najważniejsze osoby w formacji.

ZOBACZ TAKŻE – Nie wytrzymali! Macierewicz wraca

Krystyna Pawłowicz wściekła na PiS

Najgłośniejszą dymisją w ramach rekonstrukcji rządu Morawieckiego było wyrzucenie ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza, który wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości ma dosyć pokaźną grupę zwolenników.

To właśnie ta dymisja stała się kością niezgody wewnątrz formacji Jarosława Kaczyńskiego. Na zmiany w rządzie najgorzej zareagowała wywołująca często kontrowersje posłanka Krystyna Pawłowicz.

ZOBACZ TAKŻE – CO ZA ZWROT! Macierewicz upokorzony, SZOKUJĄCE nazwisko nowego marszałka

Macierewicza zdymisjonowali…

Jak przekonuje Pawłowicz, Macierewicza odwołały „służby i lewactwo”. Problem jednak w tym, że za wyrzuceniem jego partyjnego kolegi z rządu Prawa i Sprawiedliwości, stoją Jarosław Kaczyński, który doszedł do porozumienia z Mateuszem Morawieckim oraz prezydentem Andrzejem Dudą. Ci – jak powszechnie wiadomo – nie przepadają za Antonim Macierewiczem.

ZOBACZ TAKŻE – Macierewicz zapytany o dymisję! SZOKUJĄCA reakcja zwaliła dziennikarzy z nóg

Pawłowicz na wylocie z PiS

Tak bezpośredni atak na nie tylko premiera rządu PiS oraz prezydenta Dudę, ale przede wszystkim na prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego nie pozostawia wątpliwości, że przyszłość posłanki Pawłowicz w formacji rządzącej zmierza ku końcowi. Lider obozu władzy znany jest z tego, że takich wybryków nie toleruje w swojej partii i każdy polityk, który się na to odważył w przeszłości, skończył poza formacją.

To wszystko potwierdzają słowa najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy publicznie już krytykują Pawłowicz i mówią, że takie słowa pod żadnym pozorem nie powinny paść z ust posłanki obozu rządzącego. W kuluarach dodają również, że proces wykluczenia kontrowersyjnej posłanki z partii już się rozpoczął.

Spod jakiego znaku Zodiaku są najbardziej wpływowi polscy politycy? [ZOBACZ!]


Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

...

Zobacz również