Co za wstyd. Media na całym świecie piszą o ohydnych słowach Pawłowicz

Co za wstyd. Media na całym świecie piszą o ohydnych słowach Pawłowicz Źródło: youtube.com/Super Express

Krystyna Pawłowicz nie raz oburzyła Polaków swoimi opiniami pełnymi kontrowersyjnych treści. Rodacy zdążyli już przywyknąć do ekscentrycznych zachowań posłanki, jednak to, co powiedziała ostatnio, nie mogło zostać niezauważone. Teraz jest na ustach całego świata.

Krystyna Pawłowicz co jakiś zaskakuje swoim zachowaniem: je w najmniej odpowiednim momencie, doda ośmieszający ją wpis lub popisze się wyjątkową ignorancją. Takie wybryki w wykonaniu posłanki PiS to już standard dla każdego Polaka. Nie wszystko jednak może ujść płazem, Ostatnie słowa polityk wywołały burzę nie tylko w Polsce.

Krystyna Pawłowicz popisała się ignorancją i bezczelnością. Użyła obraźliwych słów

Wszystko zaczęło się od życzeń wielkanocnych. Ambasadorka Stanów Zjednoczonych, Georgette Mosbacher, udostępniła na swoim Twitterze post, w którym składała wszystkim świąteczne życzenia.

- Z okazji rozpoczynającego się dziś wieczorem święta Pesach, obchodzonego na pamiątkę wyjścia Izraelitów z niewoli egipskiej, życzę pokoju i radosnego święta! - napisała.

Post dodany 19 kwietnia, czyli w Wielki Piątek, wzburzył Krystynę Pawłowicz, która postanowiła na niego odpowiedzieć. Nie kryła swojej złości.

- To jest chyba FEJKOWY profil @USAmbPoland i Pani Amb.G.Mosbacher.Ktoś chce nas w tych dniach SPROWOKOWAĆ i udowodnić,że bazy USA w Polsce nie powinny powstać i,by Prez.D.Trump jesienią do Polski w tej sprawie nie przyjeżdżał. Pani Ambasador,CHRYSTUS ZMARTWYCHwSTAŁ ! (pisownia oryginalna, przyp.red.) - skomentowała posłanka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jawne oburzenie polityk wywołało sporą burzę w mediach, bowiem słowa ambasadorki były bardzo uzasadnione. W tym roku Wielkanoc i żydowskie święto upamiętniające wyzwolenie ludu spod niewoli egipskiej wypadają w tym samym czasie. Krystyna Pawłowicz co prawda przeprosiła na swoim Twitterze, jednak było na to za późno.

Światowe media rozpisują się o posłance PiS. Zarzucają jej antysemityzm

Nie tylko Krystyna Pawłowicz wykazała się ignorancją. Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Narodowy, życzył Mosbach nawrócenia na wiarę katolicką. Tak rażące opinie zainteresowały dziennikarzy zagranicznej prasy, którzy postanowili opisać skandaliczne zachowanie polityków.

Sprawa została opisana w takich tytułach jak "New York Times", "Washington Post" czy "Times of Israel". Wiele artykułów mówi o antysemickim podejściu posłanki oraz jej wielce nieodpowiednim zachowaniem. Bardzo poważnie do tego zagadnienia podeszło izraelskie pismo "Haaretz", które przypomniało niedawne negocjacje z Polską na temat Żydów i antysemityzmu.

  1. Janusz Gajos miał aż cztery żony. Długo nie mógł znaleźć szczęścia w miłości
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego nikt się nie spodziewał!
  3. Polsat podał druzgocące informacje. Świąteczna tragedia w Polsce, 4 osoby spłonęły żywcem
  4. Polski ksiądz oszalał w Wielkanoc. Darł flagi i wyzywał ludzi, dantejskie sceny w kościele
  5. Wielkanocny dramat żony Pawła Adamowicza. Łzy same napływają do oczu
  6. Jackowski przewidział dzisiejszy zamach. Powiedział co będzie dalej, to mrozi krew w żyłach

Źródło: Gazeta PL

Następny artykuł