pawłowicz
Fot. YouTube/Telewizja Republika
Mikołaj Pilecki - 17 Września 2018

Krystyna Pawłowicz się nie pieści: Gdyby Chopin żył, głosowałby na PiS

Krystyna Pawłowicz znana jest z kontrowersyjnych, często absurdalnych stwierdzeń. Jedno z nich popełniła kilka dni temu przy okazji zakończenia nowego konkursu muzycznego, którego patronem były polskie władze. Posłanka ogłosiła, że Fryderyk Chopin, głosowałby na PiS.

Krystyna Pawłowicz nie pierwszy raz zaszokowała nas swoją wypowiedzią lub czynem. Gwiazda Prawa i Sprawiedliwości prowadziła już sądową batalię z Jerzym Owsiakiem za słowa o seksie, skrytykowała projekt ustawy o związkach partnerskich słowami "do odbytu, to nie kochanie, a choroba", a całkiem niedawno nazwała dzisiejsze kobiety "ulicznicami". Śmiechu było co niemiara także wtedy, gdy posłanka Pawłowicz folgowała swoim niepohamowanym żądzom na w Sali Posiedzeń w Sejmie, gdy łapczywie pochłaniała kanapkę czy podczas obrad jednej z sejmowych komisji, gdy raczyła się sałatką. Czekanie na jej kolejny występ nigdy nie jest długie, gdyż zafascynowana Internetem 66-latka cały czas do nas tweetuje. To co napisała dwa dni temu, musiało zaszokować nawet władze jej partii, które i tak są wyjątkowo wytrzymałe, jeśli chodzi o to, co wydala z siebie do sieci. Dowiedzieliśmy się, na kogo głosowałby Fryderyk Chopin.

Krystyna Pawłowicz znała wielkiego wirtuoza osobiście?

14 września tego roku zakończył się trwający 12 dni I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych. Konkurs wygrał Polak Tomasz Ritter. To w kategorii muzyków. W nieformalnej kategorii komików nagroda specjalna należy się Krystynie Pawłowicz. Na zakończenie imprezy minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński odczytał list Jarosława Kaczyńskiego. Na ten - trzeba powiedzieć dziwaczny - akt część sali zareagowała buczeniem. Obecna na sali Pawłowicz z trudem wytrzymała do następnego dnia, by opisać te jakże skandaliczne wydarzenia. - Filharmonia Narodowa, I Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych. Po odczytaniu listu od Prezesa PIS „elity” opozycji głośno buczą. Zagraniczni goście zdziwieni chamstwem „ludzi kultury” w takim miejscu. Po co buczeć? Chopin, gdyby żył, popierałby przecież PIS - czytamy na tablicy jej twitterowego konta.

Chopin "dobrej zmiany"

Doprawdy trudno powiedzieć, skąd wniosek, że XIX-wieczny pianista zagłosowałby na PiS. Dojście do źródeł takiego myślenia jest jednak prostsze, niż mogłoby się wydawać. Mianowicie jeśli ktoś przez wieki stał się "narodowy", jak wieszcz, czy malarz, to oczywiście należy do narodu polskiego, jako wspólne dobro razem ze swoją twórczością. Jeśli więc muzyka Fryderyka Chopina uważana jest za szczególnie ważne z dóbr krajowej kultury, to bezsprzecznie jest on narodowy i polski, a jeśli taki jest, to jak przystało na każdego porządnego Polaka, głosowałby na PiS.

Proste? Banalnie proste. Niewykluczone, że Krystyna Pawłowicz już niedługo napisze coś podobnego o Adamie Mickiewiczu, Juliuszu Słowackim, Józefie Brandcie, Mari Konopnickiej, czy Zofii Stryjeńskiej.

Swoją drogą ciekawe, czy Józef Piłsudski głosowałby na PiS. Być może zrobiłby to również Roman Dmowski. Ponad wszelką wątpliwość głos na kandydatów Zjednoczonej Prawicy w wyborach samorządowych w Gnieźnie oddałby Mieszko I. Trudniej byłoby natomiast z jego synem, Bolesławem Chrobrym, gdyż ten, jak wszyscy dobrze wiedzą, doskonale znał się i przyjaźnił z cesarzem niemieckim Ottonem III, a takie niebezpieczne związki mogą dziś wykluczyć z polskiej wspólnoty narodowej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To się dzieje. Polityk PiS chce wysyłać homoseksualistów na „reedukację”
  2. To jeszcze Polska? Kobieta kupiła tabletki dzień po. Dostała wezwanie na policję
  3. Biedronka od jutra zmienia sposób płatności. Starsze osoby mocno się zdziwią
ZAMIANA
Maciej StuhrNa celowniku PiS: Gwiazdy, które naraziły się władzy [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
agata_duda4Agata Duda ma swoje mroczne sekrety. 10 faktów z jej życia, o których wolałaby, żeby nikt nie wiedziałCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News