Emerytura Pawłowicz zwala z nóg! Ona też dostanie "trzynastkę"

Emerytura Pawłowicz zwala z nóg! Ona też dostanie "trzynastkę" Źródło: Wikimedia Commons/Lukas Plewnia

Krystyna Pawłowicz, jak na parlamentarzystkę przystało, na dochody nie może narzekać. "Obcięcie" pensji poselskich, na które zdecydowano się w tej kadencji na zalecenie Jarosława Kaczyńskiego, nie przełoży się na wysokość jej emerytury. Pawłowicz jest w tej grupie seniorów, którzy o prosperowanie na starość martwić się nie muszą. Choć jej emerytura już teraz zwala z nóg, posłanka dostanie również dodatek w postaci tzw. "trzynastki".

Krystyna Pawłowicz jeszcze pod koniec ubiegłego roku zapowiadała, że w obecnym definitywnie kończy z polityką. Mimo to aktywność parlamentarzystki, zwłaszcza ta w mediach społecznościowych,  jest godna podziwu.

Krystyna Pawłowicz nie martwi się o emeryturę. W tym roku, jak wspominała, kończy z polityką

Trudno dziś wyobrazić sobie partię rządzącą bez swojego "oręża". Krwisty, momentami aż przesadnie, język Pawłowicz przynosi jej sporo krytyków. Sama zainteresowana, choć zdążyła wspomnieć, że będzie dawkować wpisy o polityce, wciąż nie wyobraża sobie aktywności w innej dziedzinie. Bywają dni, że posłanka odnotowuje po kilkanaście komentarzy dziennie.

To, że nie kończy z Twitterem, to skutek "przerwania kuracji". Zaraz na początku tego roku zadeklarowała, że z politycznymi wpisami na dobre ma skończyć jesienią, czyli po wyborach do Sejmu i Senatu.

- Politycznych wpisów w zasadzie nie będę robiła,ale już na faktycznej emeryturze, jesienią - pewnie tak. Jak Pan Bóg da szczęśliwie doczekać - napisała posłanka Pawłowicz.

Działaczka PiS jest w grupie kilkudziesięciu parlamentarzystów, którzy przeszli już na emeryturę. Choć nie wygląda, a już na pewno nie zachowuje się jak emerytka, to od kilku lat pobiera wspomniane świadczenia. Z jej oświadczenia majątkowego za 2017 rok wynika, że jest to imponująca kwota. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czytamy, że co miesiąc na konto Pawłowicz wpływa przelew z ZUS w kwocie 4514 złotych. To ponad 4 razy więcej niż minimalna emerytura, z której żyje dziś ok. 1,5 mln polskich emerytów. Wielu pracujących również mogłoby pozazdrościć posłance tak imponującego świadczenia. Jedno jest pewne - Pawłowicz ma ten komfort, że nie musi oszczędzać na leki i żyć od pierwszego do pierwszego.

Co ciekawe, posłanka również może otrzymać 13. emeryturę. Wysoka podstawa świadczenia nie ogranicza jej szansy na dodatkowe pieniądze. Wiele osób sugeruje, że powinna odmówić sobie dodatku, gdy tak wiele osób przymiera głodem za minimalną emeryturę. Na razie jednak nie wiadomo, co zrobi polityk.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Legendarna polska aktorka ma prawie 80 lat! Zemdlejecie z wrażenia, jak zobaczycie jak wygląda. Jest PIĘKNA!
  2. Śmierć wielkiej gwiazdy Polsatu była zaskoczeniem i szokiem. Aktorka do końca ukrywała swoją nieuleczalną chorobę
  3. Śmierć w Lidlu. 45-latka zmarła w okropny sposób w dziale z nabiałem
  4. Walduś z Kiepskich zaginął. Rodzina rozpoczęła poszukiwania
  5. "Moja mama jest w szpitalu". Kuba z Rodzinka.pl okłamał wszystkich
  6. Podczas Jaka to melodia nagle okazało się, że jedna z uczestniczek jest nieuleczalnie chora. Widzowie we łzach

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News