Krystyna Pawłowicz będzie miała poważne kłopoty. Jest akt oskarżenia przeciwko byłej posłance

Krystyna Pawłowicz będzie miała poważne kłopoty. Jest akt oskarżenia przeciwko byłej posłance Źródło: youtube.com/ Prawo i Sprawiedliwość

Krystyna Pawłowicz będzie miała wielkie problemy? Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych chce się rozliczyć się z byłą posłanką PiS, która znana jest ze szkalowania mniejszości seksualnych za pomocą mediów społecznościowych oraz swoich medialnych wypowiedzi. Pawłowicz będzie zapewne musiała zeznawać przed sądem.

Krystyna Pawłowicz zostanie rozliczona ze swoich słów? Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości, która wielokrotnie obrażała za pomocą mediów mniejszości seksualne, znalazła się na celowniku Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który wytoczył akt oskarżenia przeciwko byłej polityk. Zdaniem pracowników fundacji, Pawłowicz wielokrotnie znieważyła LGBT na antenie Radia Maryja.

Krystyna Pawłowicz poniesie konsekwencje swoich słów? OMZRiK składa doniesienie

Pracownicy Ośrodka wyznali, że byli wstrząśnięci wystąpieniem Pawłowicz w Radiu Maryja, które wprost obfitowało w mowę nienawiści względem osób niebędących orientacji heteroseksualnej. Była polityk insynuowała, że mniejszości seksualne cierpią na zaburzenia i powinny się leczyć.

Ośrodek złożył prywatny akt oskarżenia przeciwko Krystynie Pawłowicz. Przedmiotem oskarżenia jest wielokrotne znieważanie lesbijek i gejów na antenie Radia Maryja. Pawłowicz z nienawiścią mówiła o osobach nieheteronormatywnych: "osoby zaburzone seksualnie, chorzy, które powinny się leczyć", "Zgromadzenia osób tych zaburzonych, tak zwanych LGBT, nawołują do karalnych, patologicznych zachowań seksualnych", "Te agresywne środowiska lesbijsko-pedalskie ciągle mówią, że są atakowani. No, bo prowokują, sami prowokują", "są przedstawicielem diabelstwa, zła, nienawiści, podłości największej, jaką można sobie wyobrazić" - mówiła Pawłowicz na antenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Nie ma miejsca na nienawiść"

Swoje zawiadomienie do prokuratury Ośrodek uzasadnia chęcią walki z nienawiścią i narracją twierdzącą, jakoby osoby nieheteronormatywne różniły się w jakimkolwiek stopniu od heteroseksualistów. Fundacja zapowiada, że zamierza walczyć ze wszystkimi przejawami nienawiści, a Pawłowicz z racji swoich politycznych powiązań nie powinna czuć się zwolniona ze stawania przed odpowiedzialnością karną.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Dymna zrobiła coś NIEMOŻLIWEGO! Legendarna aktorka uratowała mężczyznę przed samobójstwem
2. Tragiczna wiadomość obiegła media z samego rana. Wielu Polaków w żałobie, nie żyje uczestnik obrad Okrągłego Stołu

- Nie ma naszej zgody na nawoływanie do nienawiści, w tym przez przedstawicieli władzy. Stajemy w obronie atakowanych grup społecznych, mniejszości etnicznych, narodowych, wyznaniowych i seksualnych - informuje Ośrodek na swoich social mediach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Seniorzy mogą POŻEGNAĆ SIĘ z dodatkowymi pieniędzmi z waloryzacji emerytur. Wygrało 500 plus
  2. Tadeusz Rydzyk proponuje zadośćuczynienie Matce Boskiej. Specjalny pakiet
  3. Przestali go karmić, umierał w męczarniach. Rodzice nie mieli litości dla 22-miesięcznego dziecka
  4. Najpiękniejsza 36-latka świata wystawiła swoje dziewictwo na sprzedaż. Zarobi kosmiczne pieniądze
  5. Noworodek cały pokryty łuskami, rodzicom włosy stają dęba. Czym jest "płód Arlekina"?

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News