Krystyna Pawłowicz odpowie przed prokuraturą. Tym razem wyraźnie przesadziła

Krystyna Pawłowicz odpowie przed prokuraturą. Tym razem wyraźnie przesadziła Źródło: YouTube/Telewizja Republika

Krystyna Pawłowicz ostro wypowiada się podczas posiedzenia komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Nazywa Rzecznika Praw Obywatelskich "szkodnikiem" i "antypolskim rzecznikiem". Dla opozycji to już za wiele. Sprawa skończy się w prokuraturze.

Krystyna Pawłowicz przelała czarę goryczy. Jej skandaliczne wypowiedzi podczas wtorkowego posiedzenia komisji sprawiedliwości i praw człowieka mogą skończyć się sprawą w prokuraturze. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar został przez nią oskarżony o szkodliwość społeczną, współpracę z niemieckimi mediami oraz o propagowanie osób "chorych seksualnie".

Krystyna Pawłowicz oburzona się słowami Adama Bodnara

Krystyna Pawłowicz znana jest ze skandalicznych wypowiedzi oraz z tego, że jej apetyt nie słabnie nawet podczas obrad Sejmu. Nie raz przekroczyła już granice dobrego smaku, ale tym razem złamała prawo. A wszystko dlatego, że RPO Adam Bodnar wypowiedział się na temat tego, jak postrzega stan przestrzegania praw człowieka w Polsce.

- Nie daje mi spokoju to, że mamy całe grupy, które mogą być wykluczane i poniżane. Chodzi o osoby homoseksualne, transpłciowe, imigrantów, kobiety, działaczy organizacji pozarządowych - powiedział Adam Bodnar, zwracając uwagę na to, że niektóre grupy wciąż doświadczają wykluczenia społecznego. Przypominał również o kwestii praw opiekunów osób niepełnosprawnych, która zdaje się stać w martwym punkcie.

Krystyna Pawłowicz przekroczyła swoje uprawnienia, nie chciała zejść z mównicy

Krystyna Pawłowicz postrzega rzeczywistość zupełnie inaczej, niż Rzecznik Praw Obywatelskich. Odcięła się w dość ostrych słowach.

- Żyjecie sobie w jakiejś fantazji, nienawiści. Wytwarzacie w sobie nienawiść do własnego państwa i właściwie znajdujecie sobie takiego reprezentanta w postaci pana rzecznika, który również nie akceptuje rzeczywistości po wyborach 2015 roku - powiedziała posłanka, zrzucając odpowiedzialność za nierówności społeczne na wybujałą wyobraźnię części Polaków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jeździ pan po świecie, oskarża Polskę i Polaków o udział w holokauście, oskarża pan Polaków bardzo gorliwie i w mediach, zwłaszcza niemieckich, kompletnie bez wyczucia politycznego. Jest pan wyjątkowym szkodnikiem - podsumowała Krystyna Pawłowicz, obrażając tym samym konstytucyjny organ Rzeczpospolitej. 

Dzisiaj grzeje: 1.Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN

2. Twórcy Kiepskich "uśmiercą" Ferdka. Widzowie zobaczą pogrzeb

Już następnego dnia posłowie opozycji Kamila Gasiuk-Pichowicz i Michał Szczerba na konferencji prasowej zapowiedzieli, że do prokuratury wpłynie wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa znieważenia organu państwowego przez Krystynę Pawłowicz. Czas pokaże, czy tym razem odpowie za swoje słowa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiśniewski nie jest jedyny. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły FORTUNĘ
  2. Gwiazdor TVN ma o 34 lata MŁODSZĄ dziewczynę. Jest starszy nawet od jej ojca. Aż ciężko w to uwierzyć
  3. Kiedy ten noworodek się urodził, w ogóle nie wyglądał jak inne dzieci. Nawet własna matka się go panicznie bała
  4. Smutne wiadomości obiegły media, to wielka strata dla Polaków. Nie żyje Z. Szostak
  5. Ciężarna 19-latka została zbiorowo zgwałcona. Ojciec jej dziecka nie żyje

źródło: wprost

Następny artykuł