Bolesny cios dla Krystyny Pawłowicz. Tak ogromnej porażki nie mogła się spodziewać

Bolesny cios dla Krystyny Pawłowicz. Tak ogromnej porażki nie mogła się spodziewać Źródło: youtube.com

Krystyna Pawłowicz otrzymała cios w samo serce. Była pewna swojej pozycji i dalszej politycznej kariery, a teraz tak naprawdę nie wie na czym stoi. Sondaż obnażył nagą prawdę i pokazał co sądzi społeczeństwo.

Krystyna Pawłowicz może pożegnać się ze swoimi wystąpieniami w mediach, jeśli prawica weźmie pod uwagę wyniki sondażu oraz opinie osób opowiadających się za opozycją. Ona oraz Stanisław Piotrowicz poznali smak porażki - nikt nie chce ich widzieć na nowych stanowiskach.

Krystyna Pawłowicz wraz z dwójką innych posłów ma zasiąść w Trybunale Konstytucyjnym

Kiedy ogłoszono, że dwójka najbardziej kontrowersyjnych polskich polityków - Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz - stała się kandydatami na sędziów Trybunału Konstytucyjnego, w mediach zawrzało. Tydzień temu Prawo i Sprawiedliwość upubliczniło swoje propozycje. Oprócz dwóch powyższych polityków nominowano również profesor Elżbietę Chojnę-Duch.

Trójka polityków ma zastąpić 3 sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara, którym już niedługo, bo 3 grudnia, kończy się 9-letnia kadencja sędziowska. Od samego początku opozycja była niezadowolona z kandydatur PiS-u i określono je jako kontrowersyjne. Sondaż, który przeprowadzono niedługo potem, obnażył prawdę - większość społeczeństwa nie cieszy się z nominacji prawicy. To ogromny cios dla Krystyny Pawłowicz.

Kandydatura Krystyny Pawłowicz stoi pod znakiem zapytania. Wszystko okaże się po 12 listopada

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazuje się, że ponad połowa Polaków negatywnie ocenia kandydatury Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza. Na "nie" jest 57,2% ankietowanych. Za to jedynie 11,2% osób opowiada się za tym, że to dobry wybór. Z kolei 14,5% osób ma obojętne zdanie, a 17% nie ma żadnego zdania na ten temat.

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska OSTRO o własnej córce. Takich słów nikt się po niej nie spodziewał
2. Na pogrzebie nagle wybrzmiały przeraźliwe krzyki. Otworzyła się trumna i wszyscy ujrzeli makabryczny widok

PiS ogłosił kandydatury 4 listopada. Nominacje na sędziów Trybunału Konstytucyjnego może wskazać Prezydium Sejmu lub grupa co najmniej 50 posłów. Sęk w tym, że wybór będzie musiał zostać przeprowadzony jeszcze raz - 12 listopada rozpoczyna się nowa kadencja Sejmu. Wszyscy zastanawiają się teraz, czy prawica weźmie pod uwagę opinię mediów i społeczeństwa i do tablicy zostaną wywołani inni kandydaci. Byłby to bolesny cios dla Krystyny Pawłowicz - jej sędziowska kariera już stoi pod znakiem zapytania. Sprzeciw wobec jej obecności w Trybunale jest spory, teraz wszystko zależy od posłów. Była poseł PiS zapewne też nie spodziewała się tak ogromnej krytyki po ogłoszeniu kandydatur. Była pewna, że większość osób przyzna, że jest idealną osobą do takiej roli.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ryanair wycofuje samoloty. W polskich maszynach wykryto SKRAJNIE NIEBEZPIECZNE pęknięcia
  2. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  3. Dała 2-letniemu synowi popularny owoc. Maluch go zjadł i umarł straszną śmiercią
  4. Nieprawdopodobne doniesienia mediów. Książę Harry nie jest synem księcia Karola
  5. Do sali weszła Agata Duda i wszyscy wręcz zaniemówili. Żona prezydenta założyła szałową stylizację, aż trudno nie paść z zachwytu

Źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł