Pawłowicz "bezpartyjna", a Piotrowicz "wrażliwy". Poznaliśmy uzasadnienie PiS za kandydaturami byłych posłów do TK

Pawłowicz "bezpartyjna", a Piotrowicz "wrażliwy". Poznaliśmy uzasadnienie PiS za kandydaturami byłych posłów do TK Źródło: youtube.com/onet

Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz znów znaleźli się na ustach całej Polski. Wszystko przez to, że byli posłowie PiS są głównymi kandydatami partii rządzącej na stanowiska w Trybunale Konstytucyjnym. Opinie, jakie wystawili politycy swoim byłym kolegom z partii, są co najmniej zastanawiające.

Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz dostali bardzo ciekawe rekomendacje swoich kandydatur w sprawie startowania do Trybunału Konstytucyjnego. Z dokumentów możemy się dowiedzieć, że były prokurator w latach PRL jest osobą wielce "wrażliwą", a Pawłowicz jest "bezpartyjna", mimo lat zasiadania w Sejmie jako posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Te rekomendacje już teraz wzbudzają ogromne emocje nie tylko u opozycji, ale również przeciętnych Polaków.

Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz dostali rekomendacje do TK. Ciekawe opisy byłych polityków PiS

Była posłanka PiS, która bez wątpienia jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskiej polityce, została nazwana w swojej rekomendacji osobą, która nie ma związku z żadną partią polityczną. Ten opis może budzić zdziwienie, zwłaszcza zważając na fakt, że polityk przez lata była jedną z najbardziej kojarzonych postaci partii rządzącej. Mimo że Pawłowicz była w trakcie studiów członkinią Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, ta informacja została pominięta, a w zamian napisano zaskakująca notatkę.

- W okresie stanu wojennego, w latach 1982-1989, przygotowywała opracowania prawne w prasie i wydawnictwach podziemnych. Jest autorką licznych – około 50 – opinii-ekspertyz dla najwyższych organów władzy państwowej i administracji oraz dla prezydenta RP z zakresu problemów ogólnoustrojowych, konstytucyjnych, wolności gospodarczej i innych - napisano w uzasadnieniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Piotrowicz jest "wrażliwy"

O wiele ciekawiej jest z dokumentem wystawionym dla Stanisława Piotrowicza. Mimo że były prokurator sądził członków opozycji antykomunistycznej, za co został nawet nagrodzony PRL-owskim Krzyżem Zasługi, to uważa się go za osobę bardzo empatyczną i odpowiednią do pełnienia funkcji w Trybunale Konstytucyjnym.

Dzisiaj grzeje: 1. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani
2. Kocia mama uratowała szczeniaka w niezwykły sposób. Jej poświęcenie wręcz odbiera mowę, zachowała się zupełnie jak człowiek

- Jako człowiek wrażliwy zawsze angażował się na rzecz pomocy ludziom biednym, bezdomnym i potrzebującym, a drzwi do jego gabinetu prokuratorskiego były zawsze otwarte dla ludzi skrzywdzonych i potrzebujących pomocy, w tym również prawnej – czytamy w dokumencie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Policja ZABRAŁA już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autem
  2. 22-letnia polska aktorka zabiła siebie i swojego ukochanego. Po latach wyszła na jaw smutna prawda o ich związku
  3. Żona przypadkiem natknęła się na sekretny notes męża. Gdy zajrzała do środka poznała powalającą prawdę i kolana się pod nią ugięły
  4. Jeden z największych banków w Polsce wydał nagłe ostrzeżenie dla klientów. Mogą stracić swoje wszystkie pieniądze
  5. Tata odkrył powód śmierci żony, dziecka w jej brzuszku i trzech synków. Złamał mu serce

Źródło: Na Temat

Następny artykuł