Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz zasiądą w Trybunale Konstytucyjnym? PiS podjął kluczową decyzję

Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz zasiądą w Trybunale Konstytucyjnym? PiS podjął kluczową decyzję Źródło: youtube/janusz_jaskolka/

Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz starają się o swoje miejsca w Trybunale Konstytucyjnym? Partia PiS podjęła kluczową decyzję i może ona zaskoczyć wiele osób.

Krystyna Pawłowicz już od lat jest jedną z lepiej rozpoznawalnych osób wśród polityków, a wszystko za sprawą kontrowersyjnych, często wulgarnych wypowiedzi. Każde z jej kolejnych poczynań wzbudza coraz więcej emocji, a informacja, że może ona zasiąść w Trybunale Konstytucyjnym zupełnie wszystkich zaskoczyła. 

Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz kandydują do Trybunału Konstytucyjnego? Jest decyzja PiS 

Dokładnie 3 grudnia swoje kadencje sędziowskie kończą: Marek Zubika, Piotr Tuleia i Stanisław Rymar, dlatego też, już pojawiają się kandydatury nowych członków Trybunału Konstytucyjnego. Jak podaje RMF 24, Ryszard Terlecki, szef partii PiS, przekazał, że "w piątek klub PiS zgłosił kandydatury na sędziów TK: Stanisława Piotrowicza, Krystyny Pawłowicz i Elżbiety Chojny-Duch". 

Tymczasem opozycyjny polityk Marcin Kierwiński, w czasie rozmów z dziennikarzami, odniósł się do sprawy twierdząc, że "wszystkie skompromitowane osoby, które nie dostały się do Sejmu, dziś mają trafić do Trybunału Konstytucyjnego". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Gorzkie słowa 

Kierwiński postanowił szerzej rozwieść się nad tematem kandydaturą Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza, w dość bezpośredni sposób ich opisując. Jego zdaniem, nie są to odpowiedni kandydaci do Trybunału Konstytucyjnego, a powody są naprawdę zdumiewające. 

- Piotrowicz to twarz dewastowania polskich sądów, ale też osoba, która w sposób niejednoznaczny zachowywała się, jeżeli chodzi o obronę pewnego księdza pedofila. (...) Pani Pawłowicz to najbardziej skompromitowana posłanka zeszłej kadencji Sejmu, jeżeli chodzi o sposób prezentowania swoich poglądów - powiedział. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiana aktorka. Przyjaźniła się z Danielem Olbrychskim, fani pogrążeni w żałobie

2. Roksana Węgiel przyćmiła Lewandowską. Zdjęcia 14-latki z Cristiano Ronaldo obiegają świat

Kierwińki nie omieszkał również odnieść się do ostatniej kandydatki, Chojny-Duch, która jego zdaniem, nie odstaje zbytnio od pozostałych, jeśli chodzi o negatywne aspekty jej działalności. Na sam koniec w dosadny i kontrowersyjny sposób podsumował decyzję PiS-u. 

- Wszystkie te osoby, bez jakiegokolwiek autorytetu, bez jakiegokolwiek przygotowania, dziś mają zasiadać w sądzie konstytucyjnym - kpina. To oznacza tak naprawdę, że PiS zdecydowało, że w tej kadencji zamknie Trybunał Konstytucyjny - skwitował. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polski produkt SKRAJNIE NIEBEZPIECZNY dla zdrowia. Znalazł się na czarnej liście artykułów spożywczych żywności
  2. Ojciec polskiej piosenkarki zostawił ją, gdy była dzieckiem. Nigdy nie przyszedł na jej koncert
  3. Polsat przekazał straszne informacje z polskich miejscowości. Mnóstwo osób nie żyje
  4. Tajemniczy mężczyzna poprosił bawiącego się z synkiem tatę o wodę. Po chwili zaczął się horror
  5. Gwiazdor Ranczo ujawnił tajemnicę dot. nieżyjącej od 15 lat Darii Trafankowskiej. Ogromne zaskoczenie

Źródło: rmf24

Następny artykuł