Krystyna Loska, legenda polskiej telewizji, o zwolnieniu dowiedziała się z plotek. Dopiero po latach prawda wyszła na jaw

Krystyna Loska, legenda polskiej telewizji, o zwolnieniu dowiedziała się z plotek. Dopiero po latach prawda wyszła na jaw Źródło: TVP VOD YouTube.com

Krystyna Loska zapisała się złotymi zgłoskami w historii polskiej telewizji. Tak naprawdę tylko przypadek sprawił, że ta słynąca z ciepłego uśmiechu i profesjonalizmu spikerka pojawiła się na małym ekranie. Ponadto nie wszystkie momenty w jej karierze zaliczyć można do pozytywnych. Po latach wyznała, że o swoim zwolnieniu z TVP dowiedziała się od innych pracowników.

Krystyna Loska to dziś prawdziwa ikona, która dla wielu prezenterek stanowi wielką inspirację. Jej sposób prezentacji treści uznawany jest za idealny przykład pogodzenia dziennikarskiego profesjonalizmu z oczekiwaniami widza. Niestety uroki pracy w świecie medialnym czasem przysłaniane są przez niemiłe docinki i niedopowiedzenia. Krystyna Loska padła ofiarą takiej sytuacji.

Krystyna Loska pojawiła się na wizji przez przypadek

Krystyna Loska zawładnęła sercami widzów w mgnieniu oka, choć nikt nie planował, by młoda kobieta pojawiła się tego dnia na małym ekranie. Przez przypadek została poproszona o zastępstwo dla spikera, który w ostatniej chwili zaniemógł i nie mógł pojawić się w studio. Kiedy obdarowana ciepłym uśmiechem Krystyna Loska zwróciła się do widzów, patrząc wprost w oko kamery i rezygnując z czytania przygotowanego, sucho brzmiącego, komunikatu to stało się pewne, że zostanie na dłużej. 

- Do telewizji napłynęło wiele listów z pozytywnymi opiniami pod moim adresem. Zaproponowano mi następne wejście. Tak zostałam - powiedziała w jednym z wywiadów cytowanych przez Onet Krystyna Loska. Jednak to, jak została potraktowana później, nie mieści się w głowie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Trudno uwierzyć, jak potraktowano Krystynę Loskę

Krystyna Loska choć miała ugruntowaną pozycję i cieszyła się sporą popularnością wśród widzów, to zapadła decyzja, o której nikt jej osobiście nie poinformował. Po latach w wywiadzie wyznała, że o swoim zwolnieniu z TVP dowiedziała się przez przypadek z plotek krążących między pracownikami telewizji w kuluarach. Pracowała łącznie pod 14 prezesami, lecz kiedy w 1994 roku pojawił się nowy szef chcący wprowadzić do stacji świeżą krew postanowiono o zwolnieniu dziennikarki. Nikt nie przekazał jej tej informacji i dowiedziała się o tym z rozmów na korytarzach.

Dzisiaj grzeje: 1. Najgorsza wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda telewizji

2. Dzień po pogrzebie usłyszeli dźwięki dochodzące z trumny. Gdy ją otworzyli, ich oczom ukazał się wstrząsający widok

3. Wkrótce w sklepach może powstać nowy zakaz. Większość Polaków jest za, a Wy?

Pozostała niedoścignionym wzorem

Do dziś Krystyna Loska stawiana jest jako wzór dla młodych dziennikarzy. Przez lata udzieliła wiele wywiadów, a schedę po niej przejęła jej córka Grażyna Torbicka, która w niczym nie ustępuje swojej sławnej mamie. Kobiety wielokrotnie mówiły o tym jak wygląda ich więź, udzieliły między innymi wywiadu dla "Pytania na śniadanie". Tę niezwykle inspirującą rozmowę do dziś można znaleźć na oficjalnym kanale TVP na YouTubie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające sceny podczas pogrzebu. Żałobnicy nagle usłyszeli przeraźliwe krzyki z trumny, wszyscy zamarli
  2. Kamil Stoch dostał nieoczekiwane propozycje od swoich fanów. Jeśli je przyjmie, zadziwi całą Polskę (FOTO)
  3. Tata kupił używane auto dla córki. W schowku znalazł wiadomość, treść totalnie go załamała
  4. Asia z "Chłopaków do wzięcia" przekazała dramatyczny apel. Sytuacja jest krytyczna, potrzebna pomoc
  5. Myślała, że kupiła rasowego szczeniaka. Gdy zbadał go lekarz, aż się w nim zagotowało, odkrył piorunującą prawdę o sprzedawcy
  6. Chciała kupić tylko jagodzianki. Popatrzyła na rachunek i zamarła, od razu zrobiła zdjęcie
  7. NBP ma bardzo złe wieści dla pracowników. Niektóre marzenia muszą odłożyć w kąt
  8. Niewiarygodne, Edyta Górniak przyłapana w McDonald's. Zrobiła zakazaną rzecz, mamy zdjęcie
  9. Wielka panika i chaos w centrum handlowym. Ludzie nagle zaczęli uciekać, przyjechały służby

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News