Krystyna Janda o Polakach: "już nie czuję potrzeby wymiany myśli z tym narodem"

Krystyna Janda o Polakach: "już nie czuję potrzeby wymiany myśli z tym narodem" Źródło: youtube.com/tvn

Krystyna Janda zszokowała wszystkich. Kultowa aktorka udzieliła wyjątkowo gorzkiego wywiadu, w którym odniosła się do swojego postrzegania Polski i Polaków. Tak ciężkie i trudne wyznanie potrafi dogłębnie wstrząsnąć.

Krystyna Janda od kilku lat jest wielką krytyczką rządów Prawa i Sprawiedliwości i sytuacji, w jakiej obecnie znalazła się Polska na arenie międzynarodowej. Aktorka przez ostatni czas udzieliła wielu wywiadów, pełnych gorzkich słów i oskarżeń skierowanych w stronę polskich władz. Tym razem artystka zdecydowała się na wyjątkowo poruszające słowa skierowane bezpośrednio w polskie społeczeństwo.

Krystyna Janda jest rozgoryczona. Wyjątkowo gorzki wywiad kultowej aktorki

Sama Janda w trakcie swojej najnowszej rozmowy z mediami wyznała, że bardzo niepokoi ją wszystko, co dzieje się w kraju. Aktorka zwróciła uwagę na fakt, że powstające filmy w dużej mierze są zamówieniami politycznymi władz, a wszystko to prowadzi do nieuniknionego momentu, w którym sztuka sama w sobie przestanie być niezależna od wpływu polityków będących u steru władzy.

 – Wszystko zależy od decydentów. Kino jest drogie. A to oni rozdzielają pieniądze, decydując, kto może zrobić film, a kto nie. Teraz to już w ogóle wszystko jest w jednych rękach. Za chwilę będziemy mieli tylko takie filmy, jakie zamówi sobie władza – uznała artystka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Już nie czuję potrzeby wymiany myśli z tym narodem"

Kolejną kwestią, jaką poruszyła Janda w rozmowie, są relacje społeczne w Polsce. Według niej kraj znalazł się nad przepaścią, a kolejne pokolenia, zamiast się rozwijać, cofają się w dużym stopniu dzięki przyzwoleniu władz, które mają promować postawy dalekie od intelektualnych.

– Już nie czuję potrzeby wymiany myśli z tym narodem [...] Mam poczucie żalu, straconej szansy, zmarnowanej pracy, zawiedzionych nadziei. Myślałam, że wszystko dalej będzie się rozwijało w fantastyczny, otwarty kraj inteligentnych ludzi, nowocześnie i odważnie myślącą młodzież. A mamy państwo, które staje się anachroniczne i absurdalne, nagradza ludzi za to, że się nie uczą, nie pracują, nie rozwijają się – mówiła aktorka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co za WSTYD! Pogrzeb Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej miał być pełen gwiazd! Aż płakać się chce, że przyszła tylko garstka znanych osób. Nie uwierzycie kto się pojawił
  2. Agnieszka Fitkau-Perepeczko z partnerem. Jest od niej o 41 lat młodszy! Nie uwierzycie kim jest!
  3. Ikona światowego kina zmarła przez laty. Gdyby żyła, obchodziłaby swoje 90. urodziny
  4. Zabójca Pawła Adamowicza wciąż nie usłyszał wyroku! Zostanie poddany kolejnej obserwacji psychiatrycznej
  5. Konkubent matki brutalnie skatował Szymona. TVP informuje o tragedii 2-letniego dziecka
  6. Rodzina Joanny Kulig żarliwie się modli. Zostało im już tylko to

źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News