Media milczą o Krystynie Czubównie. Właśnie wyszedł na jaw przykry powód

Media milczą o Krystynie Czubównie. Właśnie wyszedł na jaw przykry powód Źródło: Wikimedia Commons Kapitel CC0 1.0

Krystyna Czubówna swoim głosem zachwycała tysiące Polaków. Słynna lektorka jakiś czas temu wycofała się z pracy w telewizji i usunęła się w cień. W końcu na jaw wyszedł powód jej zniknięcia.

Krystyna Czubówna  jest jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych polskich lektorek. Jej głos kojarzy niemal każdy widz, który kiedykolwiek oglądał film przyrodniczy na antenie Telewizji Polskiej. Jakiś czas temu kobieta nagle zniknęła, ale na jaw wyszedł powód jej usunięcia się w cień.

Krystyna Czubówna zniknęła z mediów

Kobieta od dziecka była niezwykle zdolna, do domu przynosiła niemal same piątki. Rozpoczęła studia prawnicze, jednocześnie pracując w Polskim Radiu. To tam zwrócono uwagę na jej niebanalny głos. Kobieta została skierowana przed komisję wydającą karty mikrofonowe, które pozwalały pracować jako spiker czy lektor. Egzamin zdała bez problemów, a Polskie Radio zaproponowało jej pracę przy eksperymentalnej audycji w Trójce - nadawanego na żywo "Lata z Radiem", a niedługo później w "Sygnałach dnia".

Przez wiele lat ciężko pracowała i doskonaliła swój głos, jednak wciąż brakowało mu tej charakterystycznej głębi. Dopiero doświadczenia życiowe sprawiły, że doszło do przełomu.

- Okazuje się, że 10 lat zajęło mi to doskonalenie brzmienia. W tym czasie musiałam dojrzeć psychicznie, zbudować swoje wnętrze. Pamiętam, że kiedy wróciłam po długim, prawie 4-letnim urlopie wychowawczym do pracy, usłyszałam od moich dotychczasowych krytyków: 'I to jest to!' - wyznała po latach Czubówna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pracując w radiu, a później telewizji, kobieta jednocześnie samotnie wychowywała córkę - Agnieszkę. Dziewczynka towarzyszyła jej w studiu, była świadkiem rozwoju kariery swojej mamy. Jednak pomimo ogromu pracy, Czubówna nie dorobiła się ogromnych pieniędzy. Ledwo starczyło jej na utrzymanie siebie i córki, a praca pochłaniała cały jej wolny czas. W końcu musiała zrezygnować z pojawiania się w telewizji.

Córka Krystyny Czubówny poszła w jej ślady

Córka Krystyny Czubówny niespodziewanie poszła w ślady swojej mamy. Dziś jest świetnie radzącą sobie bizneswoman, która pod finansową opiekę wzięła również swoją mamę.

Dzisiaj grzeje: 1. Strzały pod szpitalem MSWiA w Warszawie. Chaos, są ranni

2. Tata zarażonej koronawirusem dziewczynki złamał kwarantannę. Powód nie mieści się w głowie

Dziś Krystyna Czubówna wciąż pozostaje zaszufladkowana z powodu swojego eleganckiego i spokojnego głosu. Gwiazda przyznała, że marzy jej się praca lektorska przy jakimś mrocznym, psychologicznym filmie. Prywatnie zupełnie nie jest taką, jaką wyobrażają ją sobie fani jej głosu.

- Szlachectwo zobowiązuje. Czasami nawet chciałabym zachować się niestosownie, poddać się emocjom, bo nie jestem taka święta. Tylko ten mój głos, który jest taki spokojny, może wprowadzać w błąd. A we mnie wszystko kipi! - wyznała kobieta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tom Hanks zarażony koronawirusem. Infekcja może być dla niego szczególnie niebezpieczna
  2. Media: Euro 2020 przełożone o rok. Wiemy też, co z Ligą Mistrzów i Ligą Europy
  3. Strzały pod szpitalem MSWiA w Warszawie. Chaos, są ranni
  4. GIS: Polska uznana za kraj transmisyjny koronawirusa. Ważniejsze od ogłoszenia pandemii
  5. Kim była kobieta, która zmarła na koronawirus? Wiadomo, na co dodatkowo chorowała
  6. Sanepid pilnie apeluje do wszystkich Polaków robiących zakupy. Niebezpieczeństwo jest szczególne

źródło: Pomponik

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News