Dwie europejskie armie otworzyły do siebie ogień! TERAZ do siebie strzelają

Dwie europejskie armie otworzyły do siebie ogień! TERAZ do siebie strzelają

Krym stał się niezwykle istotnym przedmiotem sporu między Ukrainą oraz Rosją. Chociaż nie mówi się o tym często, konflikt między dwoma krajami niezmiennie trwa, jednak rzadko przyjmuje tak bezpośrednią i zadziwiającą formę, jak dziś. Jak donoszą wschodnie media, armie państw miały bowiem otworzyć do siebie ogień.

Krym podzielił nie tylko polityków z Rosji i Ukrainy, ale także tamtejsze narody. Reszta świata niechętnie zajmuje za to stanowisko w tej sprawie, unikając bezpośrednich starć z Władimirem Putinem. Nie dotyczy to oczywiście jedynie innych dużych mocarstw, mogących bez presji prowadzić własną politykę międzynarodową i dyktować mniejszym partnerom korzystne dla siebie warunki.

Krym: Rosjanie otworzyli ogień do ukraińskich statków

Europejskie rządy będą zapewne jednak zmuszone skomentować szokujące zdarzenia, do których dochodzi właśnie między ukraińską i rosyjską armią. Siły kraju rządzonego przez Putina miały bowiem zacząć strzelać do ukraińskich okrętów wojennych. Te natychmiast odpowiedziały oczywiście "śmiercionośnym ogniem" w samoobronie. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, iż ukraińscy przedstawiciele przekazali mediom, że Rosjanie zaczęli strzelać, kiedy ukraińskie statki były już na wodach międzynarodowych. Z punktu widzenia stosunków międzypaństwowych jest to więc naprawdę zuchwałe, niecodzienne zdarzenie, o których jeszcze długo będzie naprawdę głośno. DALSZA CZĘŚĆ TEKSU POD GALERIĄ

Szokujące starcie między Rosją i Ukrainą

Jak twierdzą władze, strona rosyjska próbuje przejąć ukraińskie okręty, których załoga wciąż się broni. Co szokujące, w akcji bierze ponoć udział FSB. Funkcjonariusze przechwycili najpewniej  dwie małe opancerzone łodzie artyleryjskie i holownik ukraińskiej marynarki wojennej. Zdarzenia oczywiście negatywnie odcisną się na rosyjsko-ukraińskich relacjach, które pozostają już przecież niezwykle napięte. O rozwoju sytuacji w okolicach Krymu będziemy na bieżąco informować.Najlepsze newsy dnia:

  1. Aleksander Kwaśniewski zapowiedział największy polityczny powrót III RP! Kaczyński blady ze strachu
  2. Znaki zodiaku i ich idealne połączenia. Jakich kobiet szukają mężczyźni?
  3. Jerzy Urban MIAŻDŻĄCO podsumował aferę KNF. Bezbłędne, bezlitosne, śmieszne i bezczelne
  4. Jak ubrać noworodka na spacer jesienią? Sprawdzone i najmodniejsze ubranka
  5. PiS podjął WSTRZĄSAJĄCĄ przełomową decyzję! Polacy mogą wyjść na ulicę
Następny artykuł