Pamiętamy o dziwnej zabawie „niebieski wieloryb”, o której jeszcze niedawno głośno było w internecie. Okazuje się, że wielu młodych brakuje mocnych wrażeń, dlatego w internecie miała znów popularna stać się ekstremalna gra, która pochłonęła już życie kilkunastu nastolatków.

Pochodząca nomen-omen z Rosji gra nazywa się „ostateczne selfie”. Żeby móc ogłosić się jej zwycięzcą, każdy z biorących w niej udział musi zamieścić w sieci selfie uchwycone w ekstremalnie niebezpiecznym momencie. Najlepiej z jakiegoś wysokiego i trudno dostępnego miejsca.

Wspinaczka na maszty nadawcze, stare kominy i wieże transmisyjne jest bardzo popularna w Rosji. Młodzi Rosjanie postanowili dodać do niej nieco pikanterii oraz idei i w odważnych lub głupich wyczynach próbują udowodnić swoją wartość. Młodzi więc robią sobie selfie zwisając kilkadziesiąt metrów nad ziemią na jednej ręce. Bez zabezpieczeń i bez pomocy kogokolwiek.

Sieć zalała fala tego typu zdjęć. W Rosji są już pierwsze ofiary nowej mody. Trójka nastoletnich Rosjan zginęła pod kołami pociągu, ponieważ była przekonana, że uda im się wbiec na tory i zrobić selfie z nadjeżdżającym pociągiem. Jednemu powinęła się noga, w wyniku czego przewrócili się wszyscy i zginęli na miejscu.

Zmarła także 14-letnia Maria, która chciała udowodnić swoją wartość, trzymając się poręczy mostu jedną ręką. Nie wytrzymała jednak swojego ciężaru i spadła. W ten sam sposób zginął 17-letni Denis. To jednak tylko kilka ofiar nowego trendu z kilkunastu, które uczestnictwo w krwawej zabawie przypłacili życiem.

...

Zobacz również

Zobacz również