Na naszych oczach rozgrywa się właśnie prawdziwy horror, w wyniku którego zginęły już dziesiątki ludzi. I to w wyjątkowo brutalny sposób. 

Do 40 wzrosła liczba ofiar kataklizmu, który dotknął najbogatszy stan w USA. Nikt nie jest bezpieczny, a władze robią wszystko, co mogą, by ustabilizować sytuację. Mówi się, że jest to największa tego typu katastrofa w dziejach Kalifornii

Liczba ofiar i strat drastycznie wzrasta, a miejscowy rząd rzucił do walki z żywiołem wszystkie dostępne środki. Ogień strawił już kilka tysięcy domów i zajął kilkadziesiąt hektarów lasów i zarośli, które z powodu pogody wciąż schną, stanowiąc zagrożenie. Pożar, który pochłonął życie 40 osób oraz wypędził z domostw następne 100 tys., według lokalnych władz jest najtragiczniejszym w historii stanu.

Z płomieniami walczy już 10 tys. strażaków, którzy zaangażowali także samoloty i śmigłowce, specjalnie przystosowane do gaszenia pożarów. Najgorsza sytuacja panuje na północ od San Francisco, w regionie dolin Napa i Sonoma. To właśnie w tym regionie słynącym z produkcji win zginęło najwięcej osób. W piątek depeszę kondolencyjną do Donalda Trumpa wysłał Andrzej Duda.

źródło: tvn24.pl

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz

...

Zobacz również