Dwóch mężczyzn w wieku 24 i 30 lat zostało zaatakowanych maczetą. Do zdarzenia doszło w Bolesławcu (woj. dolnośląskie). Sprawą natychmiast zajęły się służby, a nadzór nad śledztwem przejęła Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu.

Dotąd nie wiadomo, jaki był motyw ataku, jaki przeprowadził 35-letni agresor uzbrojony w maczetę. Napastnik rzucił się na dwóch mężczyzn i ranił ich w głowy. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic miasta, podczas odbywającego się tam Święta Ceramiki.

Agresora udało się już złapać policjantom, jak mówi Marta Kubiak z lokalnej policji, napastnik ma 35 lat. Miejsce zdarzenia badają funkcjonariusze, w celu wyjaśnienia okoliczności.

Dotąd nie wiadomo jednak, dlaczego doszło do ataku. Możliwe, że napastnik był pod wpływem środków psychoaktywnych. Życiu ofiar, które już trafiły do szpitala, nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyźni z ranami głowy zostali przetransportowani do szpitala. Obecnie na miejscu pracują funkcjonariusze, którzy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Sprawca został zatrzymany niezwłocznie przez policjantów z Bolesławca. Dalsze czynności wyjaśnią, czy znajdował się on pod wpływem alkoholu bądź pod wpływem narkotyków – mówi Marta Kubiak z lokalnej policji.

źródło: polsatnews.pl

...

Zobacz również