W ubiegły czwartek podczas programu Jana Pospieszalskiego „Bliżej” widzowie mogli głosować w kontrowersyjnej sondzie z pytaniem „Czy zagłosujesz na kandydata popieranego przez WSI?”. Sprawę zbada KRRiT.

W czwartkowym programie „Bliżej” Jan Pospieszalski gościł w studiu prof. Wojciecha Łukowskiego z Instytutu Nauk Politycznych UW oraz prof. dr hab. Andrzeja Zybertowicza z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którzy prowadzili dyskusję m.in. na temat powiązań urzędującego prezydenta z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. W pewnej chwili na ekranie pojawiło się kontrowersyjne pytanie skierowane do widzów „Czy zagłosujesz na kandydata popieranego przez WSI?”.

fot. tvp info
fot. tvp info

W ocenie Krzysztofa Lufta z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji sonda w programie Pospieszalskiego była „prymitywną agitacją polityczną” i dlatego KRRiT postanowiła zbadać sprawę. Rada zwróciła się już do TVP z wnioskiem o ustosunkowanie się stacji do sprawy i przesłanie kopii nagrania.

To nie pierwsze kłopoty Pospieszalskiego z KRRiT. W 2014 roku KRRiT nałożyła na TVP 100 tys. złotych grzywny za „nieuzasadnioną emisję drastycznych scen” w jednym z odcinków „Bliżej”. Realizatorzy programu bez ostrzeżenia wyemitowali wtedy drastyczne sceny umierania i brutalnej przemocy.

Dziennikarz nigdy też nie ukrywał swoich sympatii politycznych i niechęci do obecnego obozu władzy.

bh, źródło: tokfm.pl

...

Zobacz również