Przerażona krowa zaczęła płakać. Zrozumiała, gdzie jedzie

Przerażona krowa zaczęła płakać. Zrozumiała, gdzie jedzie Źródło: youtube.com/ Sympathy at Slaughter

Ta krowa była przerażona do tego stopnia, że z oczu poleciały jej najprawdziwsze łzy. Obserwujący ją ludzie nie mogli uwierzyć w to, że potrafi w taki sposób okazywać emocje. Zwierzę coraz bardziej zdawało sobie sprawę, z tego, w jakim miejscu może się za chwilę znaleźć.

Krowa jest od tysięcy lat jednym z najbliższych człowiekowi zwierząt. Już wczesne cywilizacje hodowały je ze względu na ich wysoką przydatność. Człowiek może czerpać z nich wiele korzyści, zarówno pobierając mleko, jak i przeznaczając zwierzę na mięso. Jednak to w dalszym ciągu jest istota żywa i posiada emocje, które okazuje na swój sposób. Wiele osób wychodzi z założenia, że to zwierzę nie cierpi, nie czuje bólu lub też nie jest go świadome. Sytuacja, która przydarzyła się krowie o imieniu Emma pokazuje, że te stworzenia często potrafią okazywać emocje w sposób o wiele bardziej podobny do ludzkiego, niż może się wydawać.

Zamykanie farm, na których hodowane są krowy mleczne, jest zjawiskiem niestety dość powszechnym. Dzieje się tak z różnych przyczyn, nierzadko jest to związane z bankructwem lub śmiercią właściciela. W takim przypadku największy problem sprawia to, co też zrobić ze zwierzętami z farmy, których często potrafi być nawet kilkaset. Przeniesienie ich do innego miejsca wymagałoby ogromnego nakładu kosztów - w końcu krowa to duże zwierzę. Dlatego też najczęściej trafiają one do ubojni, gdzie pozyskuje się z nich mięso. Emmę postawiono właśnie w takiej sytuacji. Gdy była przygotowywana do wywozu, w jej oku o mocno rozszerzonej źrenicy pojawiła się najprawdziwsza łza - tak, jakby stworzenie zaczęło płakać ze strachu przed nieuchronnym losem.

Patrzący na to ludzie nie mogli uwierzyć własnym oczom. Taka reakcja nie zdarza się często. Przerażenie zwierzęcia, które być może zdawało sobie sprawę, że to jego ostatnie chwile, wywołało duże poruszenie wśród obserwujących.

Krowa zaczęła płakać. Nie wiedziała jaki los ją czeka

Jednak Emma nie mogła zdawać sobie sprawy, że jej los został przesądzony, jednak w zupełnie inny sposób. Pewna fundacja, zajmująca się wykupowaniem zwierząt przeznaczonych do uboju, przejęła również zwierzęta z farmy, na której znajdowała się Emma.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Krowa Emma, razem ze swoimi towarzyszkami z zamkniętej farmy, dzięki fundacji trafiła do zupełnie innego otoczenia - na wolny wybieg, gdzie będzie mogła do końca życia cieszyć się świeżym powietrzem.

Sytuacja ta pokazuje, że pomimo wszystkich różnic, jakie panują pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem, nie oznacza to, że zwierzę jest całkowicie pozbawione emocji. To w dalszym ciągu istota żywa i należy jej się traktowanie, bez zadawania niepotrzebnego cierpienia.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Gwiazda "Na Wspólnej" ma bardzo chorą córkę. To straszne, że sama musi się nią zajmować
  2. Była najpiękniejszą polską modelką lat 70. i 80. W pewnym momencie zapadła się pod ziemię
  3. Małgorzata Rozenek przesadziła z fotomontażem? "Wygląda jak wystrugana z drewna”
  4. Awantura w studiu TVP. Lichocka zrugała prowadzącego
  5. Czym Gessler nadziewa pączki?! Słowa dziennikarzy brzmią niewiarygodnie

źródło: kochamyzwierzaki

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News