Królowa Elżbieta jest głęboko zasmucona. Opublikowała łamiący serce wpis

Królowa Elżbieta jest głęboko zasmucona. Opublikowała łamiący serce wpis Źródło: Wikimedia Commons/Julian Calder (CC BY-SA 4.0)

Królowa Elżbieta łączy się w smutku z prezydentem Emmanuelem Macronem i całą Francją, żyjącą dziś tematem zniszczonej w pożarze katedry Notre Dame.

Królowa Elżbieta przekazała prezydentowi Francji specjalny list. W obliczu tak koszmarnego wydarzenia to wyraz ludzkiej przyzwoitości, a zarazem dyplomatyczny obowiązek monarchy.  

Królowa Elżbieta przekazała łamiący serce list. Łączy się w bólu z Francuzami

W specjalnie wystosowanym liście do prezydenta Francji znajdują się trzy zdania. Królowa łączy wyrazy ubolewania z powodu pożaru, który objął najcenniejszy z zabytków Paryża. 

- Książę Filip i ja byliśmy głęboko zasmuceni widząc obrazy ognia, który ogarnął katedrę Notre-Dame - czytamy początek listu, opublikowany również na stronie Royal.uk.

Królowa zwraca też uwagę na heroiczny wysiłek strażaków, którzy w pocie czoła do samego rana walczyli o zdławienie pożaru. Żywioł udało opanować się około godziny 4 nad ranem.

- Szczerze podziwiam służby ratunkowe, które ryzykowały życie, aby ocalić ten ważny zabytek narodu - oświadcza dalej królowa Elżbieta II.

Na koniec królowa zapewnia, że myśli i modli się dziś za przeżywających smutek Francuzów.  

- Moje myśli i modlitwy są z tymi, którzy w tym trudnym czasie czczą w Katedrze i całej Francji - kończy list do Emmanuela Macrona.

Zaznaczmy, że nie jest to jedyny wyraz brytyjskiej solidarności z Francją. Swoje wsparcie wyraził też w oficjalnym oświadczeniu książę Karol wraz z żoną Camillą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Zdaję sobie sprawę z tego, jak szczególne znaczenie ma katedra w sercu waszego narodu. Także dla wszystkich stanowi jedno z największych osiągnięć architektonicznych cywilizacji zachodniej. Jego zniszczenie w tym pożarze jest wstrząsającą tragedią, nieznośnym bólem, który wszyscy dziś przeżywamy - napisał książę Walii. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł w męczarniach na raka. Bardzo bał się śmierci
  2. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  3. Ferdek z "Kiepskich" wymyślił, jak zarobić i się nie narobić. Genialny pomysł rozłożył nas na łopatki
  4. Mało kto o tym wiedział. Martyna Wojciechowska ma rodzeństwo, wiemy kim są
  5. Polacy przewozili trumny. Kiedy celnicy otworzyli je na granicy, nie mogli uwierzyć
  6. Kożuchowska podzieliła się wiadomością o tragedii. "Nie mogę powstrzymać łez. Szok, żal, niedowierzanie"

źródło: Royal.uk, Princeofwales.gov.uk

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News