Zaplanowali śmierć królowej Elżbiety. To wstrząśnie całym światem

Zaplanowali śmierć królowej Elżbiety. To wstrząśnie całym światem

Królowa Elżbieta II obchodziła w kwietniu tego roku swoje 92 urodziny. Brytyjska monarchini pozostaje na razie w doskonałej formie, jednak politycy w Wielkiej Brytanii są już formalnie przygotowani na jej odejście. Pierwsze chwile po wydarzeniu, które bez wątpienia pogrąży w żałobie ogromną część świata, zostały już z wyprzedzeniem zaplanowane.

Królowa Elżbieta II urodziła się 21 kwietnia 1926 roku w Londynie. Na tron wstąpiła w wieku zaledwie 27 lat, niedługo po śmierci swego ojca, Jerzego VI. Monarchini panuje już więc łącznie od 65 lat, dlatego też większość Brytyjczyków nie potrafi sobie wyobrazić na tronie nikogo innego. Niestety taki moment wcześniej czy później oczywiście nadejdzie.

Co wydarzy się w Wielkiej Brytanii, kiedy królowa Elżbieta II umrze?

Chociaż królowa pozostaje obecnie w doskonałej formie i aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju spotkaniach, przyjęciach oraz podróżach, politycy na Wyspach musieli jakiś czas temu zaplanować, co wydarzy się, kiedy monarchini umrze. W czerwcu tego roku Elżbieta II miała bowiem niemałe problemy zdrowotne, które zmusiły parlamentarzystów do snucia dość posępnych planów. Na szczęście monarchini powróciła już do zdrowia, co zdecydowanie uspokoiło brytyjską opinię publiczną. Co ciekawe, pierwsze plany dotyczące procedur związanych z jej śmiercią powstały już w latach 60. XX wieku. Obecnie te są bardzo rozbudowane. Wiadomo na przykład, że osobą, która w oficjalnym komunikacie w telewizji BBC ogłosi śmierć Elżbiety, będzie urzędujący wtedy premier. Natychmiast rozpocznie się także narodowa żałoba, która potrwa 10 dni. Jak jednak można się spodziewać, pomimo umownego zakończenia, dla samych mieszkańców Wielkiej Brytanii nie skończy się ona w wyznaczonym czasie. Pomimo malejącego wpływu Korony na realne sprawy państwa, poddani uwielbiają bowiem swoją rodzinę królewską. Dowód tego dają w każde związane z nią święta lub uroczystości, które chętnie śledzą i komentują.

Kim jest królowa Elżbieta II? Garść informacji o monarchini

Przypomnijmy, że królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. Obecnie jest także najdłużej panującą żyjącą głową państwa na całym świecie. Tytuł ten przejęła w roku 2016, kiedy zmarł król Tajlandii, Rama IX. Monarcha panował od 9 czerwca 1946 roku do 13 października 2016 roku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Rodzicami brytyjskiej monarchini byli Jerzy VI oraz Elżbieta Bowes-Lyon. 20 listopada 1947 roku obecna monarchini poślubiła Filipa Mountbattena, któremu nadano tytuł księcia Edynburga. Para wychowała czwórkę dzieci - Karola, Annę, Andrzeja oraz Edwarda. Doczekała się już także wnuków, a nawet prawnuków. Następcą tronu po jej śmierci będzie najstarszy syn, książę Karol.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Danuta Wałęsa bierze sprawy w swoje ręce! Dumnie wkracza do polityki
  2. Meghan Markle odebrało mowę, gdy otworzyła paczkę od fana. Harry jest mocno zaniepokojony
  3. Uwielbiana gwiazda TVN nie jest w stanie wstać z łóżka. Fani łączą się z nią w bólu
  4. Wizerunek księżnej Kate poważnie na tym ucierpi! Seria fatalnych błędów
Następny artykuł