Królowa Elżbieta II skomentowała Brexit? Tajemnicze wystąpienie monarchini

Królowa Elżbieta II skomentowała Brexit? Tajemnicze wystąpienie monarchini

Królowa Elżbieta II przerwała milczenie. Monarchini z Wielkiej Brytanii według mediów miała odnieść się do sprawy Brexitu po raz pierwszy, od czasu podjęcia przez Brytyjczyków woli o wyjściu ze struktur Wielkiej Brytanii. Słowa monarchini są komentowane przez wszystkie brytyjskie media.

Królowa Elżbieta II znana jest ze swojej powściągliwości i ostrożnych komentarzy skierowanych w stronę brytyjskiego rządu. Brexit, który podzielił brytyjskie społeczeństwo i rozpętał ogólnoświatową dyskusję, do tej pory nie doczekał się znaczącego komentarza ze strony monarchini. Tym razem jednak wielu ekspertów uważa, że królowa po raz pierwszy postanowiła się złamać i przedstawić swoje poglądy dotyczące odejścia Wielkiej Brytanii ze struktur organizacji.

Elżbieta II komentuje Brexit? Niejasne słowa monarchini

Z racji wieku, królowa Elżbieta II już nie pojawia się w mediach tak często, jak jeszcze przed kilku laty. Pomimo wszystko, w sytuacjach ważnych głowa Państwa nadal zabiera udział w ważnej dyskusji. W swoim ostatnim wystąpieniu, które odbyło się w Sandringham Women's Institute miało sugerować negatywny stosunek królowej do odejścia ze struktur Unii Europejskiej. - Kiedy poszukujemy nowych odpowiedzi na pytania dotyczące współczesności, ja wolę wypróbowane i sprawdzone przepisy, jak mówienie dobrze o sobie nawzajem i szanowanie różnych punktów widzenia; jednoczenie się w poszukiwaniu elementów wspólnych i nietracenie nigdy z oczu większych spraw. Takie podejście jest dla mnie ponadczasowe i polecam je wszystkim - powiedziała monarchini zgromadzonej na spotkaniu publiczności?DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy władczyni Wielkiej Brytanii mówi o Brexicie? Królowa Elżbieta II zaskoczyła wielu

Słowa monarchini mają być nie być pierwszymi, które poruszają problematykę Brexitu. Jak podaje dziennik "Times", w świątecznym orędziu głowy Wielkiej Brytanii także nie brakowało aluzji dotyczących odejścia kraju z Unii Europejskiej. - Nawet w przypadku najgłębszych różnic, traktowanie drugiej osoby z szacunkiem godnym drugiego człowieka jest zawsze dobrym pierwszym krokiem na drodze do lepszego wzajemnego zrozumienia - powiedziała głowa państwa. Media w Wielkiej Brytanii obecnie spekulują, jakie poglądy w sprawie odejścia kraju ze struktur UE przejawia Elżbieta II. Media przytaczają wiadomość, jaką miała królowa do mieszkańców Szkocji w trakcie głosowania za Brexitem która brzmiała "mam nadzieję, że ludzie bardzo ostrożnie pomyślą o przyszłości", co zostało wtedy odebrane jako apel za pozostaniem Zjednoczonego Królestwa w strukturach UE.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Magda Gessler rozbiła bank! Czeka nas coś lepszego niż „Kuchenne Rewolucje”
  2. Ile waży Agnieszka Chylińska? Gwiazda to cień dawnej siebie
  3. Google News jest pomocą dla mediów. I nie powinien nic płacić
  4. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  5. Rozwód to tylko kwestia czasu. Szokujące doniesienia o Meghan Markle i Harrym
Następny artykuł