To były prawdziwe tortury. Tak eksperymentowali na teściowej królowej Elżbiety

To były prawdziwe tortury. Tak eksperymentowali na teściowej królowej Elżbiety Źródło: Wikimedia Commons/Bain News Service

Królowa Elżbieta zasiada na tronie zjednoczonego królestwa od tak dawna, że mało kto pamięta o jej przeszłości. Okazuje się, że niegdyś jej teściowa i jednocześnie daleka krewna, padła ofiarą przerażających eksperymentów.

Mało kto o tym wie, ale Królowa Elżbieta jest bardzo daleką kuzynką swojego męża, księcia Filipa. W związku z tym jej teściowa również była jej daleką krewną, a także członkinią rodziny królewskiej z Grecji i Danii. Okazało się, że prowadzono na niej przerażające eksperymenty.

Królowa Elżbieta miała wyjątkowo chorowitą teściową

Matka Księcia Filipa, Alicja Battenberg, urodziła się w 1885 roku. Od początku była głucha, co w XIX wiecznej Europie było znacznie większym utrudnieniem niż współcześnie. Mimo to księżna Grecji i Danii nauczyła się wielu języków oraz czytania z ruchu warg. Jej mężem został syn Jerzego I Greckiego i księżny Olgi Konstantinowny Romanowej (córki wielkiego księcia Rosji). Ich ostatnim dzieckiem był książę Filip, który w 1947 roku poślubił Elżbietę II.

Jednak kiedy Filip był jeszcze 9-latkiem, u Alicji Battenberg wykryto schizofrenię paranoidalną. Księżna zaczęła mieć sny, w których uprawiała stosunki seksualne z Jezusem i Buddą. Trafiła do placówki psychiatrycznej w Berlinie (później przeniesiono ją do Szwajcarii), usuwając tym samym z domu. Dla przyszłego męża Elżbiety II było to traumatyczne przeżycie, szczególnie że jego ojciec się sytuacją zbytnio nie przejmował. Mieszkał z kochanką we Francji, a książę Filip musiał sobie radzić z traumą samemu.

Teściowa królowej Elżbiety była poddana medycznym torturom

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dla rodziny królewskiej choroba psychiczna księżnej była skazą na honorze, dlatego starano się unikać tematu. W tym samym czasie Alicja Battenberg trafiła do światowej klasy psychiatry, Zygmunta Freuda. Nie było zaskoczeniem, że słynny naukowiec stwierdził, że zaburzenia księżnej mają podłoże seksualne. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. 72-letni Karol Strasburger został właśnie ojcem! Znamy płeć i imię dziecka

Zalecił regularne prześwietlanie jajników Alicji Battenberg, aby doprowadzić ją do wcześniejszej menopauzy. Współcześnie tego typu praktyki zaliczane są jako tortury, a na tamte czasu uznać je można było za zwyczajne eksperymenty medyczne i naukowe. Matka księcia Filipa po dwóch latach pobytu w szwajcarskim szpitalu została zwolniona, stwierdzono, że jest już zdrowa. Mimo to nie wróciła do rodziny, podróżowała więc po starym kontynencie, nie zdradzając swojej tożsamości. Kontakt utrzymywała tylko z matką. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii
  2. Agata Duda przejęła mikrofon i wystosowała apel do Polaków. Potrzebna jest pomoc
  3. Koniec z nudną panierką z bułki tartej. Dzięki nowej panierce kotlety schabowe będą tak pyszne, jak nigdy wcześniej
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć  
  5. Uważaj na popularny pieprz. Może wywołać WYMIOTY

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News