Król Jordanii Abdullah II wziął udział w ataku i bombardowaniu Państwa Islamskiego. Monarcha jest pilotem wojskowym i postanowił, że nie będzie siedział z założonymi rękoma. 

Udział króla w bombardowaniu został potwierdzony przez oficjalną jordańską stronę internetową. Była to reakcja na spalenie żywcem jordańskiego pilota Maatha al-Kassasbe przez terrorystów z Państwa Islamskiego.

– Problem? Tylko, jeśli zabraknie nam paliwa i kul – powiedział król Abdullah II.

– Walczymy w tej wojnie, aby chronić naszą wiarę, wartości oraz podstawowe zasady humanitaryzmu. Wojna przeciwko IS się nie kończy. Będziemy nieugięci. Będziemy bombardować pozycje terrorystów. Zastaniemy ich w ich domach – dodał monarcha cytowany przez Shoebat.com.

Podczas nalotu, w którym wziął udział monarcha zabito 55 terrorystów, w tym jednego z liderów, znanego jako „książę Niniwy”.

Naloty są odpowiedzią na egzekucję i spalenie żywcem jordańskiego pilota. Wcześniej w Jordanii powieszono dwóch terrorystów.

źródło: gazeta.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.