Owsiak zabrał głos ws. morderstwa 10-letniej Kristiny. Jego słowa nie spodobają się wielu

Owsiak zabrał głos ws. morderstwa 10-letniej Kristiny. Jego słowa nie spodobają się wielu Źródło: screen/YouTube/onet_news/

Kristina wciąż pojawia się na pierwszych stronach gazet, a na temat jej morderstwa zabiera głos coraz więcej znanych osób. Wypowiedzi są mnie lub bardziej kontrowersyjne, jednak w zdecydowana większość prezentuje podobne poglądy. Właśnie poznaliśmy zdanie Owsiaka, które może wywołać spore poruszenie wśród Polaków.

Kristina została pochowana w ubiegłą sobotę. Do tamtego momentu mówiono jedynie o sekcji zwłok, kolejnych dowodach w sprawie oraz samym pogrzebie. Ostatnie pożegnanie już się odbyło i obecnie głównym tematem w tej sprawie jest sam podejrzany Jakub A. Opinii na jego temat jest wiele, jednak żadna nie była tak szokująca, jak ta, którą przedstawił prezes fundacji WOŚP. Nie każdy się z nim zgodzi.

10-letnia Kristina zamordowana. RPO o oskarżonym 

Niedawno Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, zabrał głos w sprawie zatrzymania Jakuba A. Jego zdaniem, zostały zastosowane zbyt radykalne czynności, które w jego opinii były zbędne. RPO ma między innymi na myśli: użycie kajdanek zespolonych, wyprowadzenie 22-latka w bieliźnie i koszulce, bez obuwia oraz użycie zbyt dużej siły, która była jedynie manifestacją "siły państwa wobec jednostki". Zwrócił również uwagę na fakt, że Jakub A. nie miał początkowo obrońcy.

Szokujące słowa Jerzego Owsiaka o mordercy dziewczynki 

Do słów Bodnara odniósł się również Jurek Owsiak

- Chciałbym bardzo podziękować Rzecznikowi Praw Obywatelskich Adamowi Bodnarowi za jego stanowisko w sprawie zatrzymania osoby podejrzanej o bestialskie morderstwo popełnione na 10-latce. Tym samym Rzecznik Praw Obywatelskich przypomniał nam, obywatelom, że profesjonalne służby, urzędnicy państwowi, a także - choć tego nie wymienił, ale w moim przeświadczeniu mógłby śmiało to zrobić - media powinny być wyczulone na fakt przekraczania wielu granic, z tą najważniejszą, mówiącą o poszanowaniu niezbywalnej godności człowieka - napisał na Facebooku szef WOŚP.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W dalszej części Jurek Owsiak wypowiedział słowa, która najprawdopodobniej nie znajdą akceptacji w opinii publicznej. Jego zdaniem Jakub A. wciąż powinien być uznawany i określany jako niewinny:

- Doszło do zbrodni, a osoba zatrzymana, nawet jeśli ma postawione zarzuty, uznawana powinna być za niewinną, dopóki o tej winie nie zdecyduje sąd. A to, bez względu na ogromny tragizm sytuacji, potworność zbrodni i nasze ludzkie wzburzenie, nie może pozwalać na przekraczanie prawa przez tych, którzy stoją na jego straży. Dzisiaj na temat podejrzanego wiemy dużo, dużo więcej, ale tej wiedzy nie mieliśmy w momencie kiedy pokazano nam, jak z udziałem przeogromnej siły aparatu policyjnego doprowadzano tego człowieka do prokuratora. Można to było zrobić inaczej, absolutnie proporcjonalnie do zagrożenia, jakie człowiek ten stanowił - dodał. 

Opinia Owsiaka już nie spodobała się wielu. Pod postem można przeczytać wiele komentarzy:

- Panie Jurku darze pana wielkim szacunkiem ,ale policja podczas zatrzymania podejrzanego 22 latka nie zrobiła nic co można byłoby źle ocenić . Policja miała do zatrzymania osobę podejrzana o brutalne morderstwo z wykorzystaniem ostrego narzędzia - napisał jeden z internautów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 81-letnia Jane Fonda przyznała się do OPERACJI PLASTYCZNYCH! Gwiazda bez wstydu przyznała, że żałuje części z nich 
  2. Kinga Duda ostro skrytykowana przez internatów. "Jak się ma hajs od taty, to na stażu można sobie siedzieć za free nawet". Ona ma ich 5
  3. TVN przekazał niepokojące informacje. 150 tys. rosyjskich żołnierzy w gotowości bojowej
  4. Widzowie musieli być w szoku. Rydzyk wbił do TVP, na wizji posypały się prawdziwe gromy
  5. Biedronka odpala sezonową wyprzedaż. Ponad 1200 produktów za grosze, oszalejecie
  6. To zdjęcie nadaje się na okładkę „Playboya”. Rozebrana Anna Mucha wije się w piasku

Źródło: Facebook

Następny artykuł