Zaskakujące doniesienia z Mrowin. Mieszkańcy się "skrzyknęli", znowu będzie głośno o zabójstwie Kristiny

Zaskakujące doniesienia z Mrowin. Mieszkańcy się "skrzyknęli", znowu będzie głośno o zabójstwie Kristiny Źródło: .

10-letnia Kristina została zamordowana już blisko miesiąc temu. Emocje nie wygasły, szczególnie w jej miejscowości, Mrowinach. Mieszkańcy podjęli właśnie niespodziewaną decyzję.

Kristina zginęła tragiczną śmiercią 13 czerwca. Sprawa tego brutalnego mordu wstrząsnęła całą Polską. Wszyscy śledzili przebieg policyjnej obławy i zastanawiali się nad motywami oskarżonego o zbrodnię Jakuba A. Emocje były ogromne, a najbardziej przeżywali tę historię mieszkańcy Mrowin, którzy nie mogli uwierzyć, że coś tak wstrząsającego zakłóciło spokojne życie tej miejscowości. Teraz postanowili upamiętnić dziewczynkę w szczególny sposób.

Kristina zostanie upamiętniona. Będzie plac jej imienia

Ofiara morderstwa została pochowana dwa tygodnie temu w Żarowie. Na uroczystości pojawiło się mnóstwo osób. Cała miejscowość chciała pożegnać zabitą dziewczynkę. Teraz przyjdzie czas na inny sposób uhonorowania jej pamięci. Zdecydowano, że powstanie plac zabaw, a Kristina będzie jego patronką.

Komitet Społeczny "Zachowajmy pamięć o Kristinie" wystosował specjalne oświadczenie, w którym informuje o swoich planach:

- Kilka dni temu pożegnaliśmy naszą przyjaciółkę, ukochaną koleżankę, uczennicę Kristinę. To brutalne morderstwo spowodowało zachwianie równowagi i poczucia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Mrowin, ale szczególnie tych najmłodszych - dzieci, jej przyjaciół, koleżanek i kolegów. Ci najmłodsi cierpią najbardziej, ponieważ nie jesteśmy w stanie im do końca wytłumaczyć tej okrutnej tragedii i utraty bliskiej osoby. Jednak nie możemy bezradnie przejść do szarej codzienności. Nie możemy pozwolić, by ostatnie słowo należało do zła i śmierci. Dlatego chcemy podjąć piękną inicjatywę na rzecz wszystkich dzieci z Mrowin, przyjaciół, koleżanek i kolegów Kristiny, po to, by zachować i pielęgnować pamięć o niej - czytamy w apelu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trwa zbiórka na plac zabaw. Otwarcie planowane na rocznicę

Pomysłodawcy zapowiadają, że Plac Zabaw imienia Kristiny zostanie otwarty w Mrowinach za rok, w rocznicę śmierci dziewczynki, a więc 13 czerwca 2020. W tym momencie trwa zbiórka funduszy na budowę obiektu. Autorzy apelu proszą o pomoc w sfinansowaniu planów.

- Chcemy stworzyć dla wszystkich dzieci z Mrowin bezpieczne, monitorowane, nowoczesne i atrakcyjne miejsce, w którym będą one mogły spędzać swój wolny czas. (...) Niech to miejsce będzie pamiątką po niej, żywym pomnikiem, symbolem zjednoczenia ludzi wielkich serc - piszą w apelu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naga kobieta weszła do kościoła. To, co zrobiła potem oburzyło miliony katolików. To się nie mieści w głowie
  2. Ola Kwaśniewska pokazała intymne zdjęcie z łóżka. Fanom opadły szczęki, gdy zobaczyli kto obok niej leży
  3. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  4. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające
  5. Nikt nie zwrócił uwagi na pierwszy objaw choroby Ani Przybylskiej. Był niegroźny
  6. Rodzina gwiazdora „Ranczo” odchodzi od zmysłów. Smutne informacje o jego stanie zdrowia

Źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News