Kiedy premiera filmu "Krew Boga"? Na świecie już była, w Polsce dopiero będzie

Kiedy premiera filmu "Krew Boga"? Na świecie już była, w Polsce dopiero będzie Źródło: youtube/KinoSwiatPL

Krew Boga - już sam tytuł filmu jest dość kontrowersyjny. Czego możemy spodziewać się po polsko-belgijskiej produkcji, która niedługo będzie miała swoją premierę? Jest to dzieło Bartosza Konopki, który w 2010 roku został nominowany do Oscara za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny dla "Królika po berlińsku".

Krew Boga to najnowsza produkcja docenianego na świecie reżysera i scenarzysty, Bartosza Konopki. Amerykańska firma Film Movement zakupiła do niego prawa autorskie i planuje wprowadzić film do kin na początku 2020 roku. Wnioskując po ogromnym zainteresowaniu, film może odnieść sukces za oceanem, czy zyska uznanie widzów w Polsce?

Krew Boga - film, którego premiera światowa odbyła się w 2018, nie dotarł jeszcze do Polski

Choć premiera światowa filmu odbyła się w drugiej połowie 2018 roku, produkcja trafi do polskich kin dopiero 14 czerwca. To opowieść o chrystianizacji. W czasach średniowiecza na pogańską wyspę dociera rycerz ze swoją misją. Czy uda mu się nakłonić tubylców, aby przyjęli jego wiarę i Boga?

Główny bohater Willibrord z pomocą tajemniczego chłopaka, Bezimiennego, będzie musiał zmierzyć się z wieloma trudnościami. Jedyna wyspa na Bałtyku, w której ostała się pogańska społeczność, nie będzie chciała tak łatwo wyrzec się swoich przekonań.

 - Pomysł na film zrodził się z kilku inspiracji. Po pierwsze z mojego odwiecznego sprzeciwu wobec bezdyskusyjnych dogmatów i autorytetów. Z potrzeby szukania dialogu, alternatyw, które mogą godzić różne pomysły na świat, a nie zaogniać konflikty. Po drugie – z fascynacji pokojowymi buntownikami, takimi jak Chrystus, Gandhi, Martin Luther King i inni. Po trzecie z mądrości, jaką niesie w sobie milczenie, poszukiwanie skupienia wewnętrznego, oddziaływanie na ludzi obecnością, a nie pustymi słowami, wszechobecnym zagadaniem, ideologią - wyznaje reżyser.

Krew Boga - trailer. Zwiastun robi wrażenie

W główną rolę w filmie Krew Boga wciela się Krzysztof Pieczyński, jako Willibrord jest walecznym rycerzem z misją niesienia chrześcijaństwa. Mimo wielu przejść i okrutnych doświadczeń nigdy nie wyrzekł się Boga. Czy wydarzenia na wyspie również go nie złamią?

Jego towarzysz - Bezimienny, grany jest przez Karola Bernackiego. To młody chłopak, pełen ideałów, który skrywa pewną tajemnicę. Czy wyjdzie ona na jaw? A mężczyzna będzie musiał zmierzyć się z własnymi demonami podczas wyprawy w głąb wyspy?

Sam zwiastun robi niesamowite wrażenie, nie dowiadujemy się z niego zbyt dużo szczegółów dotyczących fabuły, jednak w pełni oddaje klimat produkcji. I choć akcja filmu rozgrywa się w średniowieczu, możemy dostrzec w nim wiele odniesień do teraźniejszości i dylematów dotyczących wiary.

Oto zwiastun najnowszego filmu nominowanego do Oscara Bartosza Konopki:

  1. Kiedy 3. sezon Opowieści podręcznej? Zwiastun zbudza silne emocje
  2. Premiery filmowe 2019. Jakie nowości kinowe pojawią się w kinach?
  3. Nowy sezon serialu Narcos wzbudził szał. Kto w nim występuje?
  4. Premiera John Wick 3 Parabellum. Co oznacza ten tytuł?
  5. Premiera "Trzech kroków od siebie" wzbudziła emocje. Co zapowiadał zwiastun?
Następny artykuł