Jak rozpoznać, że w Twoim organizmie powstanie zakrzep krwi? Nie lekceważ 6 oznak, bo może się to skończyć tragicznie

Jak rozpoznać, że w Twoim organizmie powstanie zakrzep krwi? Nie lekceważ 6 oznak, bo może się to skończyć tragicznie Źródło: unsplash

Krew jest niezwykle ważną częścią organizmu człowieka. Nie można bagatelizować żadnych problemów z nią związanych, a przede wszystkim zakrzepów. Okazuje się, że powstające zakrzepy wywołują 6 symptomów, których absolutnie nie można lekceważyć, a można je samodzielnie wykryć.

Krew ma postać płynną, ale niestety może przybrać też formę stałą. Wtedy tworzy się skrzep, który powstaje w naczyniach krwionośnych. Można go zaobserwować, gdy wydostająca się z rany krew przybiera postać zeschniętych grudek. 

Ludzki organizm działa w taki sposób, że sam daje oznaki powstawania zakrzepów. Nie można ich bagatelizować, bo może to doprowadzić do zawału, udaru czy innych, potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia i życia, schorzeń. 

Sześć oznak skrzepów krwi, których nie można lekceważyć

Ból nóg jest pierwszą z oznak, że w organizmie pojawiają się zakrzepy. Jeżeli razem z bólem odczuwalne jest także mrowienie, należy jak najszybciej poinformować o tym lekarza. W przypadku puchnięcia nóg, połączonego z bólem i mrowieniem, można być niemalże pewnym, że zakrzep blokuje dopływ krwi.

Zakrzepy mogą także pojawić się w płucach, dlatego jeżeli przy głębokim wdechu doświadczasz bólu, możliwe, że w żyłach zalega skrzep krwi. Płytki oddech, który występuje po wysiłku, również może okazać się jednym z objawów, których pod żadnym pozorem nie można bagatelizować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ciepłe, czerwone ślady, które występują na ciele i często są mylone z siniakami, mogą wskazywać na to, że w danym miejscu stworzył się zakrzep. 

Jeżeli kaszlesz pomimo braku przeziębienia, najprawdopodobniej w płucach pojawiła się skrzeplina. Jedynie badanie lekarskie jednak będzie mogło potwierdzić, czy jest to na pewno zakrzep. 

Warto zbadać krew, by uniknąć problemów zdrowotnych

Dzisiaj grzeje: 1. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
2. Już 16 osób nie żyje. Niestety, napływają tragiczne informacje z polskich miejscowości, uważajcie na siebie

Przy następnej wizycie u lekarza warto poprosić o skierowanie na badanie krwi. Może to zdradzić wiele informacji odnośnie stanu zdrowia pacjenta. Nie należy lekceważyć tego badania ze względu na bezcenną wiedzę, która mogą nam dać jego wyniki. Zbadana krew da obraz nie tylko niedoborów witamin czy minerałów, ale pokaże też, jak przedstawia się Twój ogólny stan zdrowia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rewolucyjna waloryzacja emerytur. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł do ręki!
  2. Spuściła dziecko z oczu dosłownie na sekundę. Prawie doszło do tragedii, przerażające nagranie
  3. Ciężko uwierzyć własnym oczom. Korwin-Mikke pokazał grób rodzinny, niespotykany widok
  4. Grób "Babki z Kiepskich" to jedno z najsmutniejszych miejsc na świecie. Aktorka nie żyje już 12 lat
  5. Ujawnione tajemnice Chylińskiej rozdzierają serce. Niepojęty sekret dot. męża gwiazdy polskiej sceny muzycznej jest nadal pilnie strzeżony

źródło: webniusy

Następny artykuł