Strona Główna Wiadomości Polityka Kreml odpowiada na zarzuty: Sami się ośmieszyliście

Kreml odpowiada na zarzuty: Sami się ośmieszyliście

Rzecznik Kremla, Dmitry Peskov podczas niedzielnego wywiadu dla CNN stwierdził, że Rosję się demonizuje i niemożliwym jest by jego kraj wpływał w jakikolwiek sposób na przebieg wyborów w 2016 roku, wbrew temu co mówi się w Stanach Zjednoczonych.

Peskov, który był rzecznikiem i jednym z najbliższych doradców Władimira Putina przez niemal dwie dekady wyraził ubolewanie nad tym, że jego kraj pojawia się tak często w kontekście zarówno kampanii Donalda Trumpa jak i rzekomych manipulacji do jakich miało dochodzić podczas wyścigu o fotel prezydenta.

Fareed Zakaria, któremu Peskov zgodził się udzielić wywiadu naciskał dalej pytając wprost czy rząd rosyjski miał jakiekolwiek kontakty lub powiązania z Donaldem Trumpem lub jego kampanią zeszłego roku”

Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie.” – odpowiedział Peskov – „Fakt, że Rosja jest demonizowana w tym sensie jest dla nas bardzo zaskakujące i jest nam z tego powodu przykro. Ameryka sama się upokorzyła przyznając, że obcy kraj miał na tyle władzy by wpłynąć na cały proces wyborów. Ameryka jest ogromnym krajem. Krajem numer jeden, najpotężniejszym krajem świata z bardzo stabilną tradycją polityczną a wy mówicie, że w tym kraju można z łatwością interweniować i wpłynąć na wybory. To po prostu niemożliwe.”

Zapytany przez Zakarię co z faktem, że wszystkie 16 agencji wywiadowczych w Stanach wierzy, iż Rosja wpływała na wybory odpowiedział, że nie widział niczego „wiarygodnego” co by te podejrzenia potwierdziło.

Nie widzieliśmy nigdy żadnego dowodu. Jedyne co zobaczyliśmy to część raportu jednej z agencji specjalnej Stanów Zjednoczonych i mówiąc skromnie nie jest to dokument o dużej wartości w kontekście wiarygodności

...

Zobacz również