Spłacasz kredyt? Wystarczy jedna rzecz, żebyś zaoszczędził nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

Spłacasz kredyt? Wystarczy jedna rzecz, żebyś zaoszczędził nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Jesteś osobą, która spłaca właśnie kredyt? Powinieneś wiedzieć o tym, że wystarczy zaledwie jedna rzecz, by zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że mogą skorzystać z takiego rozwiązania. Dowiedz się, w jaki sposób możesz to zrobić.

Jeśli należysz do grona osób, które spłacają właśnie kredyt zaciągnięty jeszcze przed epidemią koronawirusa, masz okazję ku temu, by oszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Klienci bardzo rzadko decydują się na opcję, nie wiedząc, jak bardzo jest dla nich korzystna. Niestety nieco gorzej wygląda perspektywa osób, które dopiero mają przed sobą decyzję o wzięciu pożyczki. 

Spłacasz kredyt? Możesz oszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

Osoby, które zaciągnęły kredyt przed epidemią koronawirusa, mogą obecnie cieszyć się bardzo dobrą sytuacją. Obniżki stóp procentowych niemal do zera doprowadziły od tego, że oprocentowanie bardzo mocno spadło. W związku z tym miesięczne raty również są niższe. 

Osoby, które mają dopiero przed sobą decyzję o wzięciu kredytu są w nieco gorszej sytuacji. Obecnie banki wymagają większej zdolności kredytowej, co oznacza, że dużo trudniej uzyskać pożyczkę. Jeśli ją dostaniemy, bank policzy sobie również wyższą marżę niż przed kryzysem, przez co odsetki będą nas kosztowały coraz więcej.

Obecne stopy procentowe prawdopodobnie utrzymają się przez 2-3 lata, później zaczną wzrastać. Biorąc pod uwagę, że kredyt na mieszkaniu z reguły bierzemy na ok. 25-30 lat, nie ma sensu się przywiązywać do obecnych stawek. 

W Polsce mało popularny jest system rat malejących, który w tej sytuacji może być bardzo dobrym rozwiązaniem. W jego przypadku na początku mamy wyższą ratę kredytu i co za tym idzie niższą zdolność kredytową, jednak szybciej spłacamy pożyczone pieniądze. Nasza rata z miesiąca na miesiąc będzie coraz niższa, przez co będziemy lepiej przygotowani na nadchodzące podwyżki stóp procentowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kredytobiorca maksymalnie wykorzysta w ten sposób obecne niskie oprocentowanie. Nadpłaca jak najszybciej pożyczony kapitał, aby w przyszłości bank naliczał prognozowane wyższe odsetki od mniejszej kwoty, która pozostała do spłaty. Całkowity koszt kredytu spłacanego tyle samo lat i na taką samą kwotę może się obniżyć nawet o kilkanaście tysięcy złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Donald Tusk w końcu skomentował wynik wyborów. Jego słowa na długo zapadną w pamięć

2. Media obiegła fatalna wiadomość. Nie żyje Mikołaj Klimek, aktor znany z "M jak Miłość, "Na Wspólnej" i "13 Posterunku"

Wybierając taką formę spłaty, należy jednak brać pod uwagę większe ryzyko w ciągu pierwszych lat spłaty. Początkowe raty są wyższe niż standardowo, co może być trudne do udźwignięcia w przypadku utraty pracy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Robert Lewandowski pokazał niesamowity talent małej Klary. Aż trudno uwierzyć, że ma dopiero 3 lata
  2. Planujesz grilla lub domówkę w weekend? Szybko leć do Lidla, dziś dostaniesz aż 6 sztuk popularnego napoju
  3. Ujawniono ostatnie chwile aktorki serialu na TVP. Smutne doniesienia, wystarczyło jej sił tylko na jedną rzecz
  4. Były polityk PiS ugodził śmiertelnie nożem swoją żonę. Nie pójdzie do więzienia
  5. Dramat po weselu w Polsce. 19 osób w ciężkim stanie
  6. Ostatnie pożegnanie 75-latki. Nagle zadzwonił lekarz, żałobnicy zamarli, prawda okazała się druzgocąca

Źródło: Money PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News