Przełom, Ewelina wzięła kredyt we frankach. Sąd orzekł, że bank ma jej wypłacić ogromne odszkodowanie

Przełom, Ewelina wzięła kredyt we frankach. Sąd orzekł, że bank ma jej wypłacić ogromne odszkodowanie Źródło: Pixabay - cosmix

Kredyt udzielony pewnej kobiecie doprowadził do sądowej batalii, która ostatecznie doczekała się rozwiązania. Bank musi wypłacić swojej klientce ogromne odszkodowanie. Może ona liczyć na bardzo wysoką kwotę.

Kredyt udzielony przez pewien bank we frankach szwajcarskich doprowadził do wielkiego zamieszania, na skutek którego klientka stwierdziła, że będzie domagać się odszkodowania w sądzie. Twierdziła, że została oszukana przez swój bank, w związku z czym miała podstawy twierdzić, że należy jej się bardzo wysoka rekompensata finansowa. Ostatecznie została ona przyznana.

Wszystko rozstrzygnęło się na sali sądowej, gdzie przedstawiciele banku spotkali się z klientką. Sąd nie miał jednak najmniejszych problemów ze stwierdzeniem, że to właśnie kobieta powinna otrzymać odszkodowanie. Mowa o bardzo wysokiej rekompensacie za krzywdy poniesione w związku z niewłaściwym zachowaniem pracowników banku. 

Kredyt udzielony we frankach był kością niezgody

Ewelina K. spotkała się z przedstawicielami polskiego oddziału Santander Banku w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. Po rozprawie sędzia ostatecznie zadecydował, że kobieta ma pełne prawo domagać się odszkodowania w związku z niewłaściwym przeliczaniem franków szwajcarskich na polską walutę. Wyrok został jednocześnie uznany za prawomocny.

- Wyrok jest prawomocny, ponieważ z uwagi na wartość przedmiotu sporu nie przysługuje od niego skarga kasacyjna. Bank oczywiście szanuje wyrok sądu i zachowa się zgodnie z jego treścią, aczkolwiek podtrzymuje stanowisko prezentowane w toku procesu i nie zgadza się ze stanowiskiem sądu przyjmującym, że mamy tutaj do czynienia z kredytem złotowym z oprocentowaniem LIBOR - czytamy w oświadczeniu banku.

Kredyt był przeliczany w niewłaściwy sposób

Ewelina K. oszacowała poniesione przez siebie straty na 42,5 tysiąca złotych. Przedstawiciele sądu stwierdzili, że jest to kwota odpowiadająca rzeczywistym stratom i postanowili ją uznać, w związku z czym to właśnie taką kwotę będzie musiał niebawem zapłacić bank. Co ciekawe, nie jest to pierwszy tego typu konflikt sądowy pomiędzy bankiem a jego klientem.

Dzisiaj grzeje: 1. Gdy zobaczył, co jego pies wyjął z wody długo nie mógł się otrząsnąć. Przyniósł to w pysku
2. Rekordowy wzrost płacy minimalnej będzie jeszcze większy. Wszystko przez jedną ustawę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bank Millenium w lipcu tego roku musiał zapłacić swojemu klientowi aż 172 tysiące złotych odszkodowania po tym, jak sąd uznał, że umowa zawarta pomiędzy mężczyzną a firmą jest nieważna, w związku z czym klient powinien otrzymać wszystkie pieniądze, jakie przez dłuższy czas był zmuszony płacić bankowi. Mówi się, że tego typu procesów może być coraz więcej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wiozła kota do weterynarza, by go uśpić. Jego OSTATNI gest wzruszy was do łez
  2. Pan młody uderzył żonę z całej siły podczas dzielenia się tortem weselnym. Goście byli WSTRZĄŚNIĘCI
  3. Niedawno internet obiegało jego zdjęcie w objęciach Dominiki Tajner. Teraz do sieci trafił taniec godowy Daniela
  4. Księżna Kate w jednej chwili zrobiła się czerwona ze wstydu. Przez łobuzerski wyczyn 4-letniej córki
  5. Jest nagranie! Gwiazda "Przyjaciółek" na żywo zaśpiewała kultowa piosenkę tak żenująco, że internauci nie mają litości

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News