Z Wisły wyłowiono ciało 26-latka. Był poszukiwany od miesięcy

Z Wisły wyłowiono ciało 26-latka. Był poszukiwany od miesięcy

Kraków poruszyła tragiczna wiadomość o wyłowieniu zwłok młodego mężczyzny z Wisły. Okazało się, że odnalezione ciało należy do 26-latka, którego policja poszukiwała już od kilku miesięcy.

Kraków poznał dziś tragiczny finał poszukiwań 26-letniego mężczyzny dzięki przypadkowemu przechodniowi. Mężczyzna podczas spaceru w sobotę około godziny 12:00 rano zauważył unoszące się w Wiśle zwłoki. Jak informuje "Gazeta Krakowska", ciało zostało znalezione na odcinku rzeki przy elektrociepłowni w Łęgu. O makabrycznym znalezisku natychmiast została poinformowana policja i straż pożarna. Po wyciągnięciu przez służby ciała na brzeg okazało się, że jest ono w stanie zaawansowanego rozkładu. Jak powiedziała Anna Zbroja-Zagórska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w rozmowie z Fakt24.pl, policjantom już udało się wreszcie ustalić, do kogo należą odnalezione zwłoki.

Kraków: do kogo należą odnalezione zwłoki?

Z ustaleń policji wynika, że wyłowione zwłoki to ciało Pawła T., 26-latka zamieszkałego w Krakowie. Jego tożsamość, mimo daleko posuniętego stopnia rozkładu, potwierdziła rodzina. Mężczyzna wyszedł z domu tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w sobotę 22 grudnia zeszłego roku, około godziny 17:00. Udał się w nieznanym kierunku, nie mówił gdzie zamierza pójść. Od tamtej chwili nikt nie miał kontaktu z mężczyzną, nikt go także nie widział. Rozpoczęły się szeroko zakrojone poszukiwania młodego mieszkańca Krakowa. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Po zaginięciu mężczyzny 
Kraków został dokładnie przeszukany. W akcję poszukiwawczą zaangażowali się policjanci, grupy poszukiwawczo-ratownicze, straż leśna, strażacy-ochotnicy i bliscy Pawła T. Grupy ratowników dokładnie sprawdziły ulicę Konopnickiej, ulicę Monte Cassino oraz ulicę Zielińskiego. Sprawdzono także oba brzegi Wisły od mostu Zwierzynieckiego do mostu Dębnickiego. Po kilku godzinach bezowocnych poszukiwań, przerwano cała akcję.

Jeszcze nie wszystko wiadomo

Choć policjanci i rodzina potwierdzili, do kogo należy odnalezione w Wiśle ciało, nadal nie udało się ustalić, jaka była bezpośrednia przyczyna zgonu Pawła T. Dopiero sekcja zwłok pozwoli ustalić, czy mężczyzna padł ofiarą mordercy, czy może spotkał go fatalny w skutkach wypadek: wpadł do rzeki i utopił się bez udziału osób trzecich. Być może Paweł T. popełnił samobójstwo. Na razie policja nie wyklucza żadnej hipotezy. Zwłoki zostały przekazane przez policję do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie, gdzie prawdopodobnie zostaną wyjaśnione okoliczności i przyczyna śmierci 26-letniego mężczyzny. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Gdzie mieszka Grażyna Torbicka? Gwiazda uciekła z Warszawy, by zamieszkać w takim miejscu?!
  2. Barbara Kurdej-Szatan na randce z tajemniczym mężczyzną. Zapłacił jej za spotkanie 42 tysiące!
  3. Fenomenalny występ 13 latki w Voice Kids! Druga Roksana Węgiel?
  4. Niebezpieczne znalezisko w jedzeniu z Lidla. Mogło dojść do tragedii
  5. Emeryci znowu oszukani? Skończyło się na obietnicach, nie dostaną pieniędzy
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Następny artykuł