Kraków: Jadowity pająk wywołujący erekcję

Kraków: Jadowity pająk wywołujący erekcję Źródło: źródło: wikimedia.org/Techuser

Niemałe zaskoczenie towarzyszyło odkryciu Krakowianina, który w swoim domu znalazł egzotyczne zwierzę. Mężczyzna bloku przy ul. Królewskiej w kiści bananów zauważył bowiem wałęsaka brazylijskiego.

Mężczyzna zadzwonił natychmiast do straży miejskiej. Funkcjonariusze niedługo później zjawili się w mieszkaniu przy ul. Królewskiej, gdzie pająk się znajdował. Udało się im złapać wałęsaka i przewieźć do lokalnego Ogrodu Zoologicznego.

To pracownicy ośrodka określili gatunek pająka, a także jego płeć i wiek. Oświadczyli też, że znalazca pająka miał wielkie szczęście, że zwierzę go nie ugryzło. Wałęsak jest bowiem jednym z najniebezpieczniejszych pająków na świecie.

Gatunek ten uwielbia mieszkać w ciemnych i wilgotnych miejscach takich jak wilgotne i wydrążone kłody czy właśnie kiście bananów. Jego jad jest tak mocny, że w 2007 roku trafił do Księgi Rekordów Guinessa.

Jad pająka ma też jedną, nietypową właściwość. Po ukąszeniu mężczyzny powoduje bardzo długą, ale bolesną erekcję. Stąd też jadem pająka interesują się koncerny farmaceutyczne, które szukają jego zastosowania w walce z impotencją.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: o2.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News