Służby buntują się przeciw PiS. Najgorzej jest w Krakowie

Służby buntują się przeciw PiS. Najgorzej jest w Krakowie

Kraków przoduje w buncie przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. To zorganizowana akcja i walka przeciwko ich polityce. Mają swoje postulaty i chcą je zrealizować, ale rząd jest nieubłagany. Czy to doprowadzi do jakiejś tragedii?

Kraków może znaleźć się na granicy tragedii. Służby postanowiły zbuntować się przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, masowo nie przychodzą do pracy. W wielu miejscach brakuje ponad połowy pracowników. Ta liczba cały czas rośnie, a wszystko przez protest służb mundurowych. We wtorek nie było 30 pracowników, w środę już o 8 więcej, a dziś około 50. Strażacy masowo idą na tzw. L4 i nie przychodzą do pracy. W tym mieście jest ich 110, a prawie połowy nie ma na służbie.

- Część strażaków, którzy mieli rozpocząć służbę, nie stawiła się. Jak się później okazało, część z nich zgłosiła swoją chorobę - powiedział rzecznik krakowskiej Straży Pożarnej.

Kraków - funkcjonariusze chorują czy protestują?

Z oficjalnych informacji wynika, że większość funkcjonariuszy najzwyczajniej w świecie zachorowało. Tłumaczone to jest tym, że jest okres jesienno-zimowy i zachorowania są częstsze niż zwykle. Są jednak przesłanki, żeby sądzić, iż jest to w ramach akcji protestacyjnej, tak samo jak policjanci. Doszło do takiej sytuacji, że trzeba było ściągnąć hejnalistę z wieży mariackiej do służby czynnej. Strażacy tak, jak policjanci, domagają się podwyżek, powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego oraz odmrożenia waloryzacji pensji. Minister jest skłonny rozmawiać, ale nie chce się zgodzić na wszystkie warunki związkowców.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kraków zagrożony przez nieobecność mundurowych?

Niestety ta sytuacja może się wymknąć spod kontroli. Kraków ściąga funkcjonariuszy z domu, którzy mają wolne oraz z okolicznych miejscowości między innymi Oświęcimia Nowego Sącza, Tarnowa, Oświęcimia, Limanowej i Myślenic, mają pomagać w razie jakiegokolwiek zdarzenia. Nie tylko w Krakowie jest taka sytuacja. Również w Żaganiu strażacy nie stawili się dziś w pracy. Doszło do sytuacji gdzie 3/4 zmiany się nie stawiło z powodu choroby. Służby, które w tym proteście uczestniczą, czyli Policja Straż Graniczna, Służba Więzienna, Państwowa Straż Pożarna i Służba Celno-Skarbowa, strajkują od lipca i na początku września zjechali licznie do Warszawy, aby pokazać, że ta sprawa nie jest dla nich obojętna, a minister nic z tym faktem nie robi.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Będziecie w szoku. Oto co powiedział Harry na wieść o śmierci księżnej Diany
  2. Horoskop dzienny na czwartek 08.11.2018. Co cię dzisiaj czeka?
  3. Lidl zmienił dzisiaj ofertę! Klienci nie mogą uwierzyć
  4. Delfin podpłynął do nurka, błagał go o pomoc. Szokujący finał
  5. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News