Kraków Live Festival - artyści. Kto wystąpi w Krakowie?

Kraków Live Festival - artyści. Kto wystąpi w Krakowie? Źródło: Wikipedia/Paweł7

Kraków Live Festival - artyści. Jacy artyści polscy i zagraniczni uświetnią krakowski festiwal muzyczny? Czy warto umieścić Kraków na swojej wakacyjnej liście? Kiedy kupić bilety i jakie miejsca poza terenem festiwalu warto zobaczyć?

Kraków Live Festival - artyści. Jak co roku dwudniowy festiwal muzyczny w Krakowie odbywający się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego zaszczycą gwiazdy światowego formatu. Na stronie organizatora festivalu - Alter Art - można już znaleźć pełną informację odnośnie do muzycznego składu. Kraków jest jednym z najbardziej popularnych kulturalnych miejsc na mapie Polski. Czy i tym razem skład festiwalu nie zawiedzie fanów?

Kraków Live Festival - artyści. Jakie zespoły będziemy mogli usłyszeć w sierpniu w Krakowie?

Krakowski festiwal co roku przyciąga do stolicy Małopolski dziesiątki tysięcy fanów muzyki polskiej i zagranicznej. Wydarzenie trwa 2 dni i jest podzielone na dwie sceny oraz strefę działań około - muzycznych i strefę gastronomiczną. Głównym z założeń festiwalu jest umożliwienie uczestnikom dostępu do bogatej oferty kulturalnej Krakowa. Organizator co roku podejmuje współpracę z z lokalnymi instytucjami kultury takimi jak: Muzeum Narodowe w Krakowie, MOCAK - Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Historyczne, Cricoteka. Dlatego warto odwiedzić Kraków nie tylko ze względu na doznania muzyczne.

Kraków Live Festival - kto zagra? 

KLF odbędzie się w tym roku 16-17 sierpnia, jednak o biletach warto pomyśleć już teraz, bowiem 15.05 startuje przedsprzedaż biletów festiwalowych, która trwać będzie do 6.08 lub do wyczerpania zapasów. Dzieci do 3 roku życia są wpuszczane za darmo, a od 3 do 10 lat za połowę ceny. Kraków Live Festival jest organizowany co roku od 2006 roku i jest swego rodzaju zamknięciem sezonu festiwalowego.

Organizator dba o to, by na festiwalu pojawiły się gwiazdy największego formatu, zarówno zagraniczne, jak i wyselekcjonowane polskie gwiazdy największego kalibru. Na krakowskiej scenie mogliśmy już zobaczyć takich artystów jak: Die Antwoord, Kendrik Lamar, JAY-Z, Shaggy, Rihanna, The Prodigy, Kanye West, The Roots, Massive Attack, Lana Del Rey.

Kraków Life Festival - line-up. 

Jako pierwsi swoje uczestnictwo potwierdzili Post Malone, Macklemore, DJ Snake oraz Years & Years. Post Malone stał się ostatnimi czasy bardzo popularnym artystą, ten 23-letni amerykański raper był w lutym drugim najchętniej słuchanym artystą na serwisie Spotify.

Macklemore również będzie reprezentował gatunkowo rap, o tym muzyku również było głośno w ostatnim roku dzięki współpracy z Rudimental. DJ Snake wpisał się w muzyczne karty historii głównie za sprawą współpracy z Cardi B, czy Seleną Gomez.

Years & Years to nie bojąca się trudnych tematów formacja, która potrafi ubrać je w mieszankę R&B, elektroniki oraz popu. Następnie do wydarzenia dołączyli: Calvin Harris, Rita Ora, SG Lewis, Łona, Webber + The Pimps, Terrific Sunday, LOR i MIN t zamykają tegoroczny line-up festiwalu!

Kraków Live Festival - godziny koncertów

Na internetowej stronie festiwalu widnieje informacja o otwarciu terenu imprezy oraz pola namiotowego. W celu poznania dokładnych godzin koncertów należy śledzić stronę organizatora i festiwalu. Teren imprezy będzie otwarty 16-17 sierpnia w godzinach 16:00 - 2:30, a jeśli planujecie wybrać się na festiwal pod namiot, to festiwalowe pole namiotowe będzie czynne od godziny 8:00 16.08 do 14:00 18.08.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lista festiwali muzycznych w Polsce. Gdzie możemy się bawić tego lata?
  2. Dlaczego Przystanek Woodstock zmienił nazwę? Trudno w to uwierzyć
  3. Kiedy i gdzie są juwenalia 2019? Przedstawiamy pełny harmonogram
  4. Noc Muzeów 2019 - jak będzie wyglądać w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i innych miastach?
  5. Co warto zobaczyć w Krakowie? Ciekawe miejsca i atrakcje
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News